В Україні побудують завод з виробництва «Байрактарів».

Власник турецької компанії Baykar уже створив в Україні компанію, яка придбала земельну ділянку та розробила проєкт заводу. Про це повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар в інтерв’ю.

Буквально тиждень тому уряд затвердив двосторонню угоду про будівництво та надіслав її до парламенту на ратифікацію. На значній частині моделей, виготовлених на цьому заводі, будуть стояти комплектуючі українського виробництва, – зазначив він.

Раніше міністр оборони Олексій Резніков у Facebook зазначив, що Україна досягла “принципових домовленостей” з турецькою компанією Baykar Makin щодо будівництва спільного заводу з виробництва “Байрактарів” в Україні.

“Наразі триває комунікація між оборонними відомствами України і Туреччини і ми продовжуємо роботу над реалізацією проєкту з будівництва заводу. Це плани середньострокової перспективи. І вони будуть реалізовані”, – пише Резніков.

Міністр назвав “Байрактар” “поважним членом “клубу амуніції” ЗСУ і нагадав, що завдяки співпраці президентів Володимира Зеленського та Реджепа Ердогана українська армія отримала перші ударні дрони ще в липні 2021 року, і того ж року було досягнуто домовленості про будівництво спільного заводу з виробництва “Байрактарів” в Україні. Крім того, міністр додав, що Україна планує придбати ще десятки “пташок” для ЗСУ.

“Плани України щодо придбання байрактарів – масштабні”, — запевнив міністр.