Російські окупанти тримають жителів Ізюма як живий щит. Вороги хочуть використовувати українців для захисту від Збройних Сил України.

Відповідну інформацію повідомив 7 серпня начальник Управління молоді, спорту та іміджевих проєктів Ізюмської міської ради Максим Стрельник в ефірі національного марафону.

Максим Стрельник заявив, що найгірше те, що окупанти тримають в заручниках місцевих мешканців, цивільних, які хотіли б евакуюватися з міста, розуміючи, що опалювальний сезон, який наближається, буде дуже кризовим.

На жаль, переважна більшість населення залишається в заблокованому місті. Окупанти тримають наших земляків у полоні. Вони користуються ними, як живим щитом від ЗСУ,
– заявив Стрельник.

Також за його словами росіяни знищили в Ізюмі всю систему централізованого теплопостачання і заклади охорони здоров’я.

Начальник Управління молоді, спорту та іміджевих проєктів Ізюмської міської ради пояснив, що в місті гострий брак медикаментів, проте росіяни відмовляють у наданні будь-яких гуманітарних коридорів для доставки найнеобхіднішого.

Там залишилися деякі медпрацівники, які намагаються надавати допомогу мешканцям, але навіть елементарні хвороби неможливо вилікувати, тому що немає ні антибіотиків, ні інсуліну, ні багато іншого необхідного,
– пояснив посадовець.

Він додав, що наші військові мають змогу тиснути на ворога і рухатися до Ізюма.

“Є успіхи, я не можу про них говорити, але наші військові сунуть у напрямку Ізюма”, – підсумував Стрельник.

Варто пригадати, що насправді Збройні Сили України просуваються на Ізюмському напрямку, а росіян вдалося відкинути з Дмитрівки та Дібрівного.

В цьому контексті варто зазначити, що Щоб контратакувати противника, який тікає з поля бою, необхідні резерви. Також все залежить від указів, які отримують ЗСУ.

Про це 7 серпня сказав військовий експерт Олег Жданов.

“ЗСУ не обстрілюють російських окупантів, коли вони відступають, бо нашим захисникам також потрібен відпочинок та час на переозброєння. Якщо окупанти наступають, то у них більші втрати, ніж у нас. Але ми також проводимо оборонний бій і нам після цього також потрібно поповнити кількість боєприпасів, врятувати поранених і забрати загиблих з поля бою. Також нам потрібно відновити втрати у техніці. До речі, витрата боєприпасів в оборонному бою більша, ніж у наступальному. Бо вогонь ведеться безперервно, щоб зупинити противника, який наступає. Якщо ж є резерви та необхідність, то є такий метод атаки, який називається “на плечах противника, який відступає”. Тоді резерв, а не ті, хто захищався, йдуть до бою та переслідують противника. Як правило, це приносить добрі результати”, – сказав Жданов.

Також Військовий експерт Олег Жданов розповів, що необхідно Збройним силам України для масштабного контрнаступу, крім гаубиць та РСЗВ HIMARS.

“Ще потрібна броня, щоб наступати. Це танки, броньовані машини, причому різного типу – як для переміщення окремих груп, так і бронетранспортери, і бойові машини піхоти. Ось що треба. Плюс потрібна авіація і засоби радіоелектронної боротьби, щоб тиснути ППО і РЕБ противника. Потрібні протирадилокаційні ракети – те, що ми почали отримувати. І потрібно озброєння з більшою дальністю стрільби або з більшою дальністю пуску, тому що 70-80 кілометрів – це мінімум, який може забезпечити нам тактичну перевагу”, – зазначив він.

За словами Жданова, для переваги на оперативному просторі ЗСУ необхідні ракети типу ATACMS, і не 5-10 штук, а, мінімум, 50-100, щоб наносити масовані ракетні удари.

Крім того, експерт додав, що Україна потребує систем протиракетної оборони (ПРО), які дозволять убезпечити тили ЗСУ та забезпечити безперебійну роботу лінії фронту.

“Нам треба, щоб було кілька поставок дуже великих партій, щоб сформувати бригадні комплекти у складі ЗСУ. А далі партії зброї можуть бути трохи зменшені, щоб заповнювати втрати цього озброєння у ході бойових дій”, – резюмував Жданов.