Президент України і міністр закордонних справ поставили завдання новому послу у США Оксані Маркаровій по максимуму будувати стратегічне партнерство за всіма напрямками, які на сьогодні є в пріоритеті. Про це Маркарова сказала в інтерв’ю Укрінформу.

“Це посилення співпраці з адміністрацією Джозефа Байдена і політичний діалог на базі їхньої широкої двопартійної підтримки; це активна участь у всіх безпекових питаннях, які стосуються відновлення суверенітету і територіальної цілісності України і повернення окупованих територій Донбасу і Криму, зміцнення безпеки нашої країни і регіону”, – сказала Маркарова.

Вона зазначила, що президент наразі поставив завдання всім дипломатам на фінансово-економічному напрямку, – бути економічними амбасадорами України.

“І максимально сприяти, з одного боку, розвиткові бізнесу українських компаній у США і підтримувати експорт, а з другого – залученню інвестиції американських компаній в Україну і втіленню спільних проєктів різного рівня, щоби торговельна та інвестиційна співпраця наших країн могла збільшитися в рази”, – зауважила вона.

Маркарова додала, що Україна сподівається за допомогою підтримки США якомога швидше виконати всередині країни усе важливе, щоб отримання ПДЧ “і наш вступ до Альянсу стали реальністю якнайшвидше”.

“Наші партнери з 2008 року підтримують рішення щодо майбутнього вступу України до Альянсу. Тому наша мета зараз – максимально швидко пройти цей шлях, якнайшвидше отримати ПДЧ, а найголовніше – розбудовувати нашу військову спроможність відповідно до стандартів НАТО”, – сказала вона.

Варто зазначити, що із новим призначенням посла Маркарову привітали  експерти та політики. Колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, в уряді якого працювала Маркарова, назвав призначення «доброю новиною».

«Діалог із союзниками точно стане простішим», – написав у твітері Гончарук, який нині є співробітником американського аналітичного центру «Атлантична рада».

Також представники української громади у США, серед яких Нік Білогорський, Марта Фаріон, Любов Шипович та інші, висловили сподівання на плідну співпрацю задля двосторонніх відносин між Україною та Америкою.