Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус прийняв рішення змінити главу Збройних сил Еберхарда Цорна після його недавніх суперечливих коментарів про дії армії російської федерації в Україні.

Про це повідомляє німецьке видання Bild.

Як повідомляється, генерала Еберхарда Цорна на посаді генерального інспектора Бундесверу змінить генерал-майор Карстен Бройєр.

Зазначимо, Цорн обіймав цю посаду з 2018 року, однак після такої проросійської позиції його час вийшов.

У вересні минулого року він засумнівався у спроможності українських військових повною мірою протистояти російським військам. В інтерв’ю журналу Focus він заявив, що Україна проводить “контратаки, за допомогою яких можна відвоювати місця чи окремі ділянки фронту, але не відкинути росію назад на широкому фронті”.

Він також висловив побоювання, що росія може відкрити другий фронт війни у Молдові, під Калінінградом, на кордоні з Фінляндією чи Грузії.

За даними ЗМІ, Цорна буде достроково відправлено у відставку з четверга, 16 березня.

До речі, цікавий факт – раніше у своїй критиці нерішучої допомоги Україні урядом Олафа Шольца німецька парламентарка та очільниця комітету оборони Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн зазначала, що так Шольца консультує Еберхард Цорн..