Президент Європейської ради Шарль Мішель шокований руйнуванням дамби Каховської ГЕС, обіцяє притягнути РФ до відповідальності.

“Шокований безпрецедентною атакою на дамбу Нової Каховки. Руйнування цивільної інфраструктури однозначно кваліфікується як воєнний злочин – і ми притягнемо Росію та її маріонеток до відповідальності”, – написав Мішель у Twitter.

Він пообіцяв порушити це питання на червневому саміті ЄС. Також Мішель запропонував більше допомоги затопленим територіям.

“Мої думки з усіма сім’ями в Україні, які постраждали від цієї катастрофи”, – заявив Мішель.

Підкреслимо, глава МЗС Дмитро Кулеба назвав підрив Росією Каховської ГЕС жахливим воєнним злочином і, ймовірно, найбільшою техногенною катастрофою в Європі за останні десятиліття.

“Це жахливий воєнний злочин. Єдиний спосіб зупинити Росію, найбільшого терориста XXI століття, – це вигнати її з України”, – написав Кулеба у Twitter.

Тим часом ООН в черговий раз проявила свою недолугість, після новини про підрив Каховської ГЕС.

На офіційній сторінці Організації Об’єднаних Націй у Twitter 6 червня розмістили публікацію про День російської мови, але нічого не згадали про підрив станції.

«Вівторок – день російської мови. Слідкуйте за новинами ООН російською мовою», – йдеться в повідомлення.

Що варто зазначити, ООН опублікувала твіт-привітання вже після того, як стало відомо, що окупанти підступно підірвали Каховську ГЕС в Україні. То так вчиняє організація, що мала б контролювати безпеку у світі? Неймовірний цинізм!