Окупанти не полишають надії повністю окупувати Луганську область. Однак українські захисники не залишають їм надії це здійснити. Останніми днями на цьому напрямку ЗСУ мали певні досягнення.

Про це розповів ексголова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Він зазначив, що ситуація на окремих ділянках фронту на Луганщині залишається важкою.

Гайдай відзначив певні успіхи ЗСУ на Сватівсько-Куп’янському напрямку, де українські сили оборони не тільки відбивають постійні атаки, але й мають успіх та просування вперед.

Водночас на Кремінському та Білогорівському напрямках ситуація достатньо складна через те, що окупанти продовжують знищувати ці території артилерією.

“Розуміючи, що наступ українських сил оборони неминучий, окупанти зараз активно займаються будуванням ще нових оборонних споруд і дистанційно мінують територію. Хоча напрямок Кремінна – Лиман – це, напевно, найбільш замінована територія у світі”, – наголосив Сергій Гайдай.

Додамо, На Луганському напрямку ворог активно залучає новостворені спецпідрозділи “Шторм Z”, які діють поза армійським корпусом Міноборони Росії. Фактично вони руйнують військову структуру армії країни-агресорки.

Командир роти 92 ОМБр Юрій Федоренко пояснив, що основний функціонал “Шторм Z” – вчинення ударно-штурмових дій. Проте їхній рівень підготовки є дуже посередній.

Водночас в керуванні цими спецпідрозділами достатньо потужно діє система примусу. “Шторм Z” не дають можливості відступати – за це їх розстрілюють. Евакуацію їхніх поранених ніхто не організовує.

Ба більше, за цими ударно-штурмовими групами йдуть так звані спостерігачі. Вони відстежують, куди рухаються групи. Якщо здійснюють маневр в іншому, ніж потрібно напрямку (наприклад, якщо та чи інша група хоче здатися в полон), їх також ліквідують.

“Для російських окупаційних військ абсолютно нормальна практика страчувати своїх як під час вчинення ударно-штурмових дій, так і показово вбивати на тимчасово окупованій території”, – наголосив командир роти 92 ОМБр.

 

“Шторм Z” – діє за тією ж моделлю, що й ПВК “Вагнера”. Проте “Шторм Z” підпорядковуються російським окупаційним військам, тому що в міноборони Росії були і є певні проблеми з Євгенієм Пригожиним та вагнерівцями.

 

«Розуміючи, що “засипати тілами” – це дієвий інструмент, а також те, що за ув’язненими ніхто турбуватися не буде, Росія використовує цей ресурс за шаблоном, який вже був апробований Пригожиним», – підкреслив військовослужбовець.

На превеликий жаль, чисельність цих підрозділів доволі значна. І найближчим часом їх буде з кого укомплектовувати. Адже зараз в Росії вербування до цих підрозділів відбувається доволі активно.

Цим “військовослужбовцям” пропонують 200 тисяч рублів на місяць, контракт на пів року і в разі, якщо вони залишаться живими, повернення в Росію.

“Але їм “забувають” повідомити” інформацію, що зі 100, мобілізованих на війну в Україну, в Росію повертаються не більше 10. Але й ті з суттєвими пораненнями та втратою здоров’я”, – зазначив Юрій Федоренко.

Раніше речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомляв, що поблизу Білогорівки в Луганській області спостерігається “різношерстне формування” ворога. За його словами, воно складається з усіх збройних військ, які окупанти змогли назбирати. Через це їм вдається іноді на цій ділянці фронту проводити наступальні дії.