У жодній цивілізованій країні немає такого грального бізнесу, щоб він був біля кожної школи, біля кожного навчального закладу, у кожному мікрорайоні. Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявила народна депутатка України та лідер ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

“Ще один закон лежить у ВРУ, яким вони знімають всі податки з грального бізнесу, і частково вони це зробили у вчорашньому законі. Друге – якщо вони у бюджет збираються отримати 4 млрд, я говорила, що це означає, що 40 млрд грн українці програють. Ні, ми взяли закон, перерахували все по закону, так, як є сьогодні закон про оподаткування, і виявилося, що, якщо президент Зеленський хоче 4 млрд грн отримати від грального бізнесу у бюджет, українці мусять програти 82 млрд грн.

У вчорашньому законі вони намагалися протягнути речі, які, наприклад, передбачають такий алгоритм ігор, коли, у принципі, виграшу у людей не буде. Це великий шахрайський обман. У жодній цивілізованій країні немає такого грального бізнесу, щоб він був біля кожної школи, біля кожного навчального закладу, у кожному мікрорайоні. Цей закон це буде робити. У нормальних цивілізованих країнах є окремі міста, як Лас-Вегас. Або, можливо, п’ятизіркові готелі, де можна робити гральний бізнес. Але всі інші території цивілізованих розвинених нормальних країн не мають такої ракової пухлини, як гральні заклади на кожному подвір’ї. У нас силами нашого нового президента це тепер буде”, – сказала Тимошенко.

За словами нардепки, цей законопроєкт є шаленим ударом по здоров’ю українців, оскільки ігроманія, яку ще називають лудоманією, – це, по суті, наркозалежність людей від грального бізнесу. Вона підкреслила, що ВООЗ визнає її ще небезпечнішою хворобою, ніж наркоманія й алкоголізм.

“Я хочу сказати вам, що вони запустили, по суті, в Україну, всю кримінальну мафію світу. І тепер вони будуть брати хабарі за видачу ліцензій, тому що кримінальним мафіозним структурам ліцензії тепер будуть видавати з особистого дозволу неформального президента України…

Саме тому ми внесли зараз постанову про те, щоб скасувати цей закон. Ми знаємо, що немає голосів на це, тому що у президента України у цьому парламенті є безмозка машина для голосування, яка тисне зелені кнопки тільки за прикорм, який їм видають. Держава, країна їх не цікавить абсолютно”, – додала Тимошенко.

Нагадаємо, напередодні 248 народних депутатів підтримали законопроєкт про гральний бізнес у другому читанні.