Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс повідомив, що його країна готова вислати війська в Україну.

Міністр іноземних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс підтвердив, що його країна готова розглянути можливість направлення своїх військ в Україну в межах міжнародної коаліції, але не для участі в бойових діях.

Литва готова відправити свої війська в Україну, проте не з метою прямого участі в бойових операціях. У Міністерстві закордонних справ підтвердили, що президент країни ініціював таке рішення, яке отримало підтримку парламенту. Однак армія Литви наразі не буде втручатися в бойові дії на території України.

Ця інформація стала відома після засідання Сейму Литви у п’ятницю, 24 травня. На цьому засіданні присутній був гість з України, народний депутат Олексій Гончаренко. Він звернувся до литовських колег з питанням, чи не час підтримати Україну практичними діями, а не лише за допомогою меморандумів, і запропонував боротися з Росією разом.

У відповідь міністр іноземних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс зазначив, що його країна готова вислати свої війська до України в межах коаліції європейських країн. Проте, вони братимуть участь лише у навчаннях або здійснюватимуть дії у тилу.

«Литва готова приєднатися в Україні до навчальної місії, яку проводитимуть інші країни, наприклад, Франція. Про це говорив президент, парламент дав на це дозвіл», — сказав він.

Ландсбергіс також пояснив, що його війська могли б займатись, наприклад, логістикою. Своєю чергою, це б вивільнило певну кількість українських військових від роботи у тилу й дало змогу посилити фронт.

Раніше прем’єр-міністерка країни Інгріда Шимоніте заявила, що парламент Литви вже видав дозвіл на відправлення військ до України. Вони можуть проходити спільні навчання разом із ЗСУ. Однак поки що це не планується, оскільки влада України, за її словами, не зверталась із такою пропозицією.