На Харківському напрямку, в прикордонній смузі, російські окупанти проводили штурмові дії від Плетенівки в напрямку Тихого. Ще два бойові зіткнення тривають у Вовчанську. А загальне число боїв на напрямку на даний час становить 11. Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України у своєму зведенні.

На Куп’янському напрямку ворожі наступальні спроби найбільш інтенсивні, але і втрачає агресор багато. Загалом за сьогодні відбулося вже 18 боїв. Протягом дня тут знешкоджено вбитими та пораненими 56 окупантів. Уражено російський танк та самохідну гармату «Гіацинт». Триває шість бойових зіткнень.

Тим часом на Лиманському напрямку окупанти проводили ще один безуспішний штурм, третій за добу.

Як відомо, на Сіверському напрямку російська авіація вдарила трьома керованими авіабомбами по місту Сіверськ Донецької області.

Одразу до 12 зросла кількість штурмових дій агресора на Краматорському напрямку. Ворог атакує в районах Кліщіївки, мікрорайону Новий біля Часового Яру, а також Андріївки, де бойове зіткнення триває. По Північному ворог застосував некеровані авіаракети.

На Покровському напрямку відбуваються три бойові зіткнення. З початку доби їх уже 12. Ситуація контрольована, українські воїни дають гідну відсіч окупантам. Противник зосереджує штурми зокрема на Новоселівці Першій, підтримуючи наступ авіацією. По цьому населеному пункту було задіяно вже сім КАБів, ще два такі авіаудари завдано по Воздвиженці.

За даними Генштабу, на Курахівському напрямку число бойових зіткнень не змінилося. По два КАБи російські терористи запускали на райони населених пунктів Водяне й Костянтинівка.

На Придніпровському напрямку боєзіткнень п’ять. Один із боїв на лівобережжі Дніпра продовжується.

На решті напрямків обстановка суттєвих змін не зазнала.
Українські війська завдають противнику вогневого ураження, вживають всіх необхідних заходів для недопущення прориву нашої оборони. Також працює наша авіація та ударні безпілотні системи.

Генеральний штаб додає, що загальна кількість бойових зіткнень станом на зараз 73. Упродовж сьогоднішнього дня ворог значно активізувався на Краматорському напрямку.

Як стало відомо, Росія не обмежилась своїми військами при наступі на Вовчанськ. Про це повідомило Міністерство оборони Британії. У звіті йдеться, що впродовж останнього тижня під час наступу на Вовчанськ у Харківській області Росія задіяла підрозділи підконтрольного Міноборони РФ «Африканського корпусу» разом із регулярними російськими військами та підрозділами «Шторм Z».

«Африканський корпус» МО РФ, створений у грудні 2023 року, налічує понад 2 000 кадрових солдатів і офіцерів, а також досвідчених найманців, багато з яких раніше служили у групі Вагнера», — йдеться у повідомленні.

Як зазначає британська розвідка, підрозділи «Африканського корпусу», швидше за все, раніше були розгорнуті в Сирії, Лівії, Буркіна-Фасо та Нігері.

«Міноборони Росії майже напевно передислокувало підрозділи «Африканського корпусу» до українського кордону протягом квітня 2024 року в рамках підготовки до цього наступу. Цілком ймовірно, що Росія підсилює свою війну проти України ресурсами, раніше виділеними Африці», — підкреслило Міноборони Британії.

Але навіть залучення додаткових військ не допомогло рф досягти бодай мінімальних успіхів на Харківському напрямку.