Вночі окупантам в тимчасово окупованому Криму українська сторона влаштувала справжнє фаєр-шоу. При цьому військовий експерт Олександр Мусієнко додає, що Україна напрацьовує удари з повітря, тому надалі можна чекати чогось масштабнішого.

«Удари з повітря потрібні, щоб порушувати системи звʼязку та управлінські центри, і як правило це відбувається. Також подібні удари мають на меті подальше наземне просування.», — розповідає Мусієнко.

Тобто всі відповідні удари — це і є підготовка до більш масштабніших наступальних операції ЗСУ на Херсонському напрямку, розширення плацдарму, а також логічно, що всі вище перераховані чинники це передумови для звільнення півострова.

Водночас Мусієнко додає, що жителі Криму чекають на ЗСУ, адже прильотам вони не могли не радіти.

«Я знімаю!», — захоплено заявив автор відео, на задньому плані якого можна почути чийсь свист і навіть сміх.

Судячи з реакції очевидців, незважаючи на триколори країни-агресора, що розвіваються скрізь, повністю перейнятися так званим «російським світом» люди так і не змогли, і удари по об’єктах ЗС РФ викликали у них щиру радість.

Нагадаємо, Збройні Сили України в ніч на 23 травня завдали чергового далекобійного удару по окупантах у Криму з використанням балістичних ракет ATACMS.

Як зазначають експерти Defence Express, ціллю ударів став вузол зв’язку російських окупантів між Алуштою та Сатерою. У більшості джерел цей об’єкт вказується, як пункт дальнього космічного зв’язку, який був побудований «ОКБ МЭИ» ще у 60-х роках з метою забезпечення зв’язку із космічними апаратами, що виконували місії на Місяць, Венеру та Марс.

Після окупації Криму алуштинський філіал «ОКБ МЭИ», який спеціалізується на системах космічного зв’язку від самого початку космічної ери, став об’єктом більшого зацікавлення з боку російських військових порівняно з центром космічного зв’язку «Школьное» під Сімферополем, що перейшов під контроль «Роскосмосу». Після модернізації антена в Алушті активно використовувалась. Місцеві мешканці скаржилися на збільшення військової охорони та встановлення додаткових парканів, які ускладнювали доступ до моря.

Важливість удару по цьому об’єкту може бути пов’язана з його роллю у забезпеченні зв’язку для російських військових. Офіційні особи у Вашингтоні повідомляють, що Росія активно готується до розгортання орбітальної протисупутникової зброї, і в таких умовах удари по засобах космічного зв’язку можуть мати стратегічне значення.

«На основі цього можливо зробити вкрай обережне припущення, що мова йде про доволі специфічний об’єкт військового призначення. Але головним у цьому залишається питання сенсу для України такого удару. При цьому з витратою ракет, кількість яких гарантує не просто його ураження, а знищення, чи, як мінімум, виведення з ладу на дуже довго», — пише Defence.

Як вважають експерти, мова може йти про фактичну участь України у «зоряних війнах», бо зараз РФ, як офіційно говорять у Вашингтоні, активно готується до розгортання орбітальної протисупутникової зброї. І в цих умовах удари по засобах космічного зв’язку можуть мати доволі важливий сенс.

«Хоча зрештою можливо знайти й більш банальне пояснення. Бо такі об’єкти на курортному південному березі Криму завжди були дуже цікаві російському генералітету, який приїздив туди під виглядом відряджень — на безкоштовний відпочинок», — зазначається в аналізі.