Президент Російської Федерації Володимир Путін бачить, що його можливість вкотре перемогти на виборах, тане на очах. І намагається зробити останні спроби задля того, аби перемогла його кадидатура, а не Надєждін. Однак найімовірніше єдине, на що він може розраховувати — дивитися інавгурацію нового президента РФ на екрані через декілька місяців, коли в РФ пройдуть вибори.

Бо цілком очевидно, що перемога більш вірогідна саме опозиційного політика в якого в планах — закінчити російсько-українську війну.

Та поки Путін все ж намагається вставляти палки в колеса своєму головному опоненту. Так Заступник голови Центральної виборчої комісії Микола Булаєв заявив, що під час перевірки підписів потенційних кандидатів у президенти, Бориса Надеждіна та Сергія Малінковича були виявлені помилки.

Як стверджує Булаєв, у підписах «є помилки, які викликають подив».

«Коли там якась неточність у написанні, Центральна виборча комісія на пропозицію робочої групи, як правило, не враховує, не зараховує, а вважає, що таке припустимо. Але коли ми бачимо десятки, і не один десяток людей, яких на цьому світі вже немає, а вони дали підпис, виникає питання в охайності етичних норм, які використовуються, зокрема, збирачами підписів. Якоюсь мірою кандидат до цього причетний», — сказав заступник голови ЦВК, не уточнивши, про підписи за якого кандидата йдеться.

Микола Булаєв запропонував запросити Сергія Малінковича та Бориса Надєждіна на засідання робочої групи ЦВК, яке заплановане на 5 лютого, з метою ознайомлення з претензіями щодо підписів, що їх висувають як потенційні кандидати в президенти.

У свою чергу Надєждін у своєму телеграм-каналі у відповідь на висловлювання Булаєва виклав фотографії черг із людей, які приходили поставити підпис за його висування.

Знімки він підписав так: «Ми з вами живіші за всіх живих. Якщо в моїх підписних листах комусь мерехтять мертві душі — ну що ж, друзі, це питання не зовсім до мене. Це більше до церкви, до екзорциста».

Крім того, російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко розповів про функцію та долю Надєждіна на майбутніх виборах.

За його словами, поява альтернативи Путіну, навіть якщо вона виявилася лише примарною, викликала значний ажіотаж. У великих російських містах, включаючи Москву та Санкт-Петербург, спостерігається масова активність громадян, які прагнуть підписати петиції на підтримку висування Бориса Надєждіна як кандидат на пост президента.

Його також підтримали російські опозиціонери — лідер «Відкритої Росії» Михайло Ходорковський, а також соратники Олексія Навального. Тепер відомо, що за Надєждіна віддали голос понад 150 тисяч росіян. Путінський режим такого не очікував і тепер не знає, що робити.

«У Кремлі чекали, що Надєждін, у якого така собі репутація, набере умовно 5%, але залишать йому 1%. Потім заявять, що лише 1% у Росії проти війни в Україні. Для цього і придумали «проект Надєждін»», – сказав Яковенко.

Як повідомив російський опозиційний журналіст, Борис Надєждін – обережний, лояльний та компромісний. Він може почати говорити про речі, не погоджені з адміністрацією Кремля.

Раніше Надєждін в ефірі російського телебачення вже заявляв, що «якщо вас не влаштовує війна – міняйте президента». Водночас іноді робив такі заяви, про які соромно згадувати.

«З огляду на це, я думаю, Кирієнко вже шкодує, що «народив» Надєждіна, і, найімовірніше, захоче «народити» його назад. Ймовірний варіант розвитку подій такий, що Надєждіна знімуть з «пробігу». Якщо ні, то терпітимуть. Зрештою він набере 20%, а нарахують 2%. З цим у нас просто. У багатьох регіонах Росії електронне голосування, а там можна «намалювати» від 0 до 100%», — наголосив Ігор Яковенко.

В історичній Росії не було жодного разу виборів, у результаті яких змінювалося керівництво. Очевидно, що у 2024 році ситуація не покращиться. Для багатьох росіян – це вибір не влади, а свій особистий. Черги на морозі, щоб проголосувати за Надєждіна, наче санкціоновані мітинги. Кийками не б’ють, не розганяють, можна кілька годин стояти й говорити – це форма протесту, але не більше.