Політтехнолог Борис Тизенгаузен прокоментував чергову перемогу України в Чорному морі. Він висловив ним думку, що наші бійці продемонстрували високий професіоналізм.

 «Зверніть увагу, що дрон влучає в те саме місце, куди влучив попередній. Ви уявляєте собі ювелірність цієї операції? Як уміло керували наші оператори цими дронами!» – наголосив Тизенгаузен.

На думку політтехнолога, катер «Івановєць» втілює образ Росії, яка хоче створити враження могутності та незборимості, але насправді є вразливою. Те, як кілька невеликих дронів змогли взяти верх над великим кораблем, може стати символом боротьби проти російських загарбників. Незважаючи на чисельну перевагу ворога, Україна має інші переваги, які можуть призвести до перемоги.

Із весни 2022 року, за даними німецького експерта Юліана Репке, українські сили знищили п’яту частину Чорноморського флоту РФ. Так, після знищення крейсера «Москва» флот РФ відійшов від берегів України.

З того часу, відповідно до аналізу, у відкритому морі та доках було зруйновано 13 кораблів, а також будівлю штабу ЧФ у Севастополі. Останньою втратою стало потоплення ракетного катера «Іванівець» у Криму.

Загальні втрати флоту, які підрахував німецький експерт Маттіа Неллес, становлять приблизно 20% від загального тоннажу кораблів ЧФ.

 «Якщо дивитися на історію, Росія не є значною військово-морською державою. Силою країни завжди була її армія, а чи не флот. Це стосується і Чорного моря, де вони самі затопили частину флоту в Кримську війну 1854 року і після революції 1918 року, — заявив BILD історик Ян Берендс із Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері. — Успіхи України проти путінських військових кораблів після 2022 року ілюструють нестачу сучасних технологій та непрофесіоналізм моряків», — розповів експерт.

Ексофіцер Військово-морських сил Бельгії та нинішній аналітик Фредерік Ван Локерен виконав вражаючу роботу та оприлюднив інфографіку щодо втрат російського флоту, розпочинаючи з лютого 2022 року.

Так, офіцер стверджує, що три великі десантні кораблі – «Саратов», «Новочеркаськ» та «Цезар Куніков» – отримали удари від «Точки-У» у Бердянську 24 травня 2022 року.

Це сталося після того, як ракетний крейсер «Москва» потонув 13 квітня під впливом протикорабельних ракет «Нептун». Також, 17 червня, рятувальне буксирне судно СБ-739 «Васілій Бех» опустилося під воду після атаки двома ракетами «Гарпун».

У жовтні мінний тральщик «Іван Голубець» отримав пошкодження в результаті нападу морського дрона у Севастополі 29 жовтня.

4 серпня великий десантний корабель «Оленегорський горняк» завдав ушкоджень надводному дрону у Новоросійську.

13 вересня ракетами Storm Shadow Україна вразила судноремонтний завод у Севастополі, що призвело до знищення ВДК «Мінськ» та підводного човна «Ростов-на-Дону».

4 листопада тими ж ракетами був збитий малий ракетний корвет «Аскольд» у Керчі. 26 грудня, за кілька днів до Нового року, ракетним ударом постраждав ВДК «Новочеркаськ» у Феодосії.

Бельгійський аналітик підрахував 11 кораблів, що були знищені або ушкоджені в результаті українських ударів. До цього списку він також включив «вилов» у новому році, а саме затоплення ракетного катера «Івановєць».

Відомо, що російське судно вдалося пошкодити за допомогою морських дронів. На борту «Івановця» можливо перебувало до 40 членів екіпажу. Крім того, це судно було одним із трьох ракетних катерів, які належать Росії і є носіями протикорабельних ракет типу «Москіт».

Ці протикорабельні ракети «Москіт» можуть розвивати швидкість польоту до 2 800 кілометрів за годину. Вони можуть влучати у ціль на відстані від 10 до 90 кілометрів за умови польоту на малій висоті та до 250 кілометрів за умови націлювання ракети для польоту на великій висоті.