Колишня глава Національної поліції України Хатія Деканоїдзе в ефірі телеканалу “Україна 24” заявила, що правоохоронна реформа в Україні далека від завершення, і оцінила її поточні результати “на трійку”.

“Коли все починалося, я пам’ятаю всіх молодих людей, які хотіли служити. Ми набрали 15 тис. осіб – недосвідчених, але ми зробили нову концепцію. До речі, реформа визнана у всьому світі. Далі ставало важче, другий етап реформування – кримінальний блок – є для поліції важливим фактором. Там система була стара, ми почали переатестацію, і перед нами стояло питання – переатестовувати по-справжньому, або, як зробив Путін, просто перейменувати міліцію на поліцію. Ми обрали перший варіант”, – розповіла вона, коментуючи п’ятиріччя від дня створення Нацполіціі.

Водночас, екс-глава Нацполіціі зазначила, що серед правоохоронців, які не пройшли атестацію, 93% поновилися через суди.

“Найбільший мій великий біль – окремо реформувати поліцію неможливо, це потрібно робити разом з усією правоохоронною системою, це аксіома. Дуже боляче, що досі є питання в українському суспільстві до верховенства права та кримінальної юстиції. Думаю, що реформа ще не завершилася, а якщо оцінювати те, що зроблено, це десь “трійка” за 5-бальною системою”, – вважає Деканоїдзе.

Нагадаємо, раніше заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі телеканалу “Україна 24” пояснив, чим поліція краща за міліцію.