ДБР активно продовжує розслідування у справі “вагнерівців”. Як запевнили у Державному бюро розслідувань, наразі планується опитати низку осіб, які можуть бути причетними до зриву спецоперації.

Олексій Сухачов, виконувач обов’язків директора ДБР, зазначив, що поки що немає деталей, які можуть підтвердити або спростувати стосунок Єрмака до цієї справи. Саме тому, як повідомили в ДБР, і планують невдовзі викликати на допит Андрія Борисовича.

“Найближчими днями ми будемо викликати пана Єрмака на допит. Чому ми не робимо це сьогодні? Тому що ми очікуємо на певну інформацію від наших колег із правоохоронних органів”, – наголосив Сухачовв ефірі “Право на владу”.

Окрім цього, тимчасовий очільник ДБР також додав, що в ДБР можуть допитати будь-якого громадянина, незалежно від його статусу:

“Якщо буде така необхідність, слідчі допитають і президента Володимира Зеленського”.

Станом на сьогодні в ДБР відкрили два кримінальних провадження, за якими ведеться слідство. Мова йде про державну зраду та розголошення державної таємниці.

Олексій Сухачов зазначив, що загалом Державне бюро розслідувань опитало 30 осіб у справі “вагнерівців” і провело низку експертиз. Також у ДБР врахували інформацію, яку надала Тимчасова слідча комісія. Наразі очікується додаткова інформація від розвідки та правоохоронних органів.

Водночас Телеграм-канал Вертикаль пише що їхнє джерело в конторі розповіло, що спостерігається консолідація дій опозиції в Україні по лінії Порошенко-Медведчук, а також помічено посилення інформаційних кампаній з Росії щодо Зеленського та Єрмака, які розганяються піарниками Порошенка та Кличка.

Телеграм-канал Картковий Офіс наводить один з аргументів прихильників Порошенка-Медведчука, який вони використовують у дискусії щодо «вагнерівців» – це порівняння Зеленського з Лукашенком.

Мовляв, український президент санкціонував посадку повітряного судна так само, як це зробив Лукашенко в історії з білоруським опозиціонером Протасевичем.

Порівняти посадку літака для розправи над особистим політичним ворогом диктатора, з посадкою літака із двадцятьма професійними вбивцями – як мінімум безглуздо.

Дурнішим за це може бути лише порівняння особисто відданої диктатором команди, з підготовленою та узгодженою спецоперацією спецслужб кількох країн.

Канал “Вертикаль” розповідає про декілька деталей атаки на президента.

1). Блогер Денис Казанський помітив хвилю в російських Телеграм каналах, що стосуються Єрмака, якого там надто очевидно почали підтримувати. Це є однією із складових у конструкції хвилі щодо зміцнення іміджу «зрадника» з Банкової.

2). Паралельно йде розгін слів екс-співробітника КДБ Швеця, що Єрмак працює на Росію. Звідки це знає Швець і хто він взагалі – це не має значення. Міф про приналежність до КДБ, а отже, до вищої касти, характерний для посттоталітарних суспільств.

3). У хвилі цієї пропаганди рухається і оточення Порошенка, де вимагають до 1 грудня зняти Єрмака або будуть  протести. Їх намагається організувати Турчинов. Виходить слабко. На 5 каналі Москаль дає Єрмаку прізвисько «Тимофєєв». Звичайно, «Козир» – не злетіло у вагнергейті. Тепер потрібно нове придумати, якщо повторно йде спроба хитнути тему вагнергейту через Бурбу.

4). ЗМІ Ахметова продавлюють цю лінію. Гордон, якого джерело в конторі називає давно завербованим ФСБшниками, говорить про зраду в ОП. І відпрацьовує тему вагнергейту.

5). Вписується у вагнергейт і Кличко з командою.

6). Ресурси Медведчука також долучилися до теми зради.

Зчитується політтехнологічний перебіг.

Опозиція намагається розхитати команду Зеленського та збити його рейтинг. Але такі ходи є відкритим підіграванням Росії, де мабуть дуже сподівалися, що з Єрмаком та Зеленським вийде просто домовитися про особливий статус та вибори на Донбасі за їхніми умовами. Але спроби провалилися, а Україна дедалі більше дрейфує у бік Заходу.

Отже, потрібно обробляти Банкову чутками про зв’язки з Росією, щоб опозиція вийшла на протест. Питання в тому, а що Порошенко та Ахметов роблять в одному човні з росіянами? Медведчук – і так зрозуміло. Та й по них теж зрозуміло, але все ж таки.