В районі Авдіївки варто очікувати загострення бойових дій – ворог не полишатиме спроб захопити місто. Водночас окупанти продовжують обстрілювати цивільні об’єкти на цьому напрямку.

Про це в ефірі національного телемарафону розповів начальник міської військової адміністрації Авдіївки Віталій Барабаш.

Упродовж декількох останніх днів, за словами посадовця, можна було спостерігати певне зниження інтенсивності бойових дій на Авдіївському напрямку. Однак уже 18 жовтня ворог знову активізувався.

Умовне зниження градуса напруги дійсно було декілька днів на нашому напрямку. Вчора ми спостерігали загострення. Збільшилась кількість обстрілів. Ворог не полишає спроб оточити місто. За минулу добу 5 штурмових дій,– заявив Барабаш.

Ворог намагається знайти шпаринки в обороні Збройних Сил, здійснює перегрупування. Зокрема, стягує живу силу та зброю до Авдіївки та пробує ремонтувати техніку в польових умовах.

Ми розуміємо, що найближчими днями буде загострення. Але я переконаний, що їм не вдасться Авдіївку взяти, адже це незламне місто. До того ж ЗСУ кажуть, що «не дамо».

Разом з тим наші військові, як зазначив Барабаш, прекрасно знають пункти, в яких російські загарбники намагаються здійснювати ремонт техніки. Без сумніву, вони будуть по них відпрацьовувати.

Керівник Авдіївської міськадміністрації наголосив, що росіяни намагаються компенсувати невдачі на полі бою масованими артилерійськими та ракетними ударами.

«Були хаотичні прильоти по старій частині міста, по центральній частині міста. На ранок звичайно вони завелись. Уже два масовані обстріли відбулись вранці», – сказав Барабаш.

Додамо, на Адіївський напрямок російські окупанти кинули великі сили, спробувавши дуже швидко, потужним штурмом взяти Авдіївку.

Про це повідомив Дмитро Снєгирьов — військовий експерт.

«Змушений констатувати, що за останні дві доби окупанти досягли певних тактичних успіхів, зокрема в районі терикона. В них серйозні сили за кількістю бронетехніки, особового складу й основне – вогневої підтримки». — каже він.

Хоча самі окупанти визнали, що цей стратегічно важливий об’єкт в районі Авдіївки захопити їм не вдалося. Як не вдалося і виконати головне завдання — захоплення міста та українських оборонних укріплень на Авдіївському коксохімічному заводі.

За інформацією Генштабу ЗСУ, ворог активно атакував Первомайське та Сєверне, успіху не мав. Важча ситуація біля Красногорівки, періодично ворог доходить до залізниці, але йому закріпитися не дають. Біля терикона окупанти активно наступали, однак зайняти висоту не змогли. Уточнюється район Новомихайлівки.

«Окупанти наступають на авдіївському напрямку щонайменше трьома батальйонами, використовують десятки одиниць бронетехніки, авіацію тощо. Але особливих успіхів не мають. В чому ж причина таких невдач «другої армії світу»», — зазначив Снєгирьов.

По-перше, сама по собі Авдіївка — це дуже складний для агресора плацдарм. Росіяни після невдалого початку штурму почали порівнювати це місто із іншим населеним пунктом Донецької області, Бахмутом — але Авдївка стане для окупантів значно проблемнішою ділянкою фронту.

Причина цього проста. Авдіївка, на відміну від Бахмута, була прифронтовим містом ще з 2014 року. Тобто усі ці вісім років ЗСУ будували укріплення.

Особливо укріпленим районом вважається територія Авдіївського коксохімічного заводу. Авдіївський коксохім можна порівняти із «Азовсталлю», але порівняння буде не на користь маріупольського гіганта — саме через те, що тут, в Авдіївці, готувалися до наступу росіян увесь цей час. І цю підготовку визнають навіть росіяни, які говорять про те, що українські укріплення тут в прямому і переносному смислі — бетон.

По-друге, росіяни за півтора року війни, після Вугледара і Бахмута, після тієї ж Авдіївки — не зробили ніяких серйозних висновків. Або у них уже немає інших ресурсів (крім живої сили, яку ще є де мобілізувати) для того, аби ці висновки зробити — і змінити свою тактику.