Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував чутки про те, що Європа готує «мирні пропозиції» Україні для завершення війни з РФ.

Про відповідну «зраду» українських інтересів згадала у своєму ефірі російська журналістка Юлія Латиніна. Однак політик заявив, що не чув про це.

Він роз’яснив, що у розумінні багатьох, «мирні пропозиції» лунають так: «Залиште Росії окуповані території». Це ідеальний варіант «миру» для РФ, яка, за таким сценарієм подій, все одно буде «з’їдати» Україну війною по лінії поділу вогню, як це робила раніше з 2014 року, вказав Подоляк.

«Президент про це говорить. Немає ніяких пропозицій, немає тиску на Україну, і бути не може. Він акцентує на тому, що періодично подібні чутки він, звичайно ж, чує… Але, є дві речі, які потрібно зрозуміти. Перша — не буде ніякого миру. Вірніше, не можна назвати «миром» те, що насправді являється лише заморожуванням конфлікту. І друга — Російська Федерація не збирається ні з ким ні про що домовлятися, і вона ніколи не збиралася цього робити. Вона збирається або виграти, або програти війну», — підкреслив він.

Радник глави ОП акцентував, що у всіх заявах «про переговори» Росія використовує у своїй риториці пропозиції про капітуляцію України.

«Тобто, вони кажуть, що так звані цілі «СВО» повинні бути виконані в повному обсязі. Це означає, Україна повинна юридично відмовитися від своїх територій, суверенітету, цілого ряду внутрішніх процесів, внутрішньої ідентичності як країни…».

За словами Подоляка, на це Київ категорично не погоджується. Це не той» мир», який потрібен Україні.

Нещодавно, під час виступу на саміті G20 лідер РФ Володимир Путін заговорив про «мирні переговори» з Україною. Він заявив, що ніколи не відмовлявся від діалогу з Києвом і уточнив, що саме українська влада підписав указ, яким забороняється «говорити з Росією».

При цьому Путін назвав агресію військ РФ проти України «трагедією» і натякнув, що потрібно шукати шляхи для завершення війни.