Українські військові активно просуваються на Харківщині. На деяких ділянках ЗСУ вже вдалося дійти до державного кордону. Тепер відкриваються цікаві можливості, щоб бомбити військові об’єкти в бєлгороді. 

Про це 24 каналу розповів військовий оглядач Денис Попович. Він нагадав, що попередні випадки нестандартних ситуацій на території росії ставалися через куріння в непередбачуваних місцях. Командування не спростовувало і не підтверджувало причетність ЗСУ до несподіваних вибухів в росії. 

Наближення ЗСУ до державного кордону у Харківській області дійсно дає можливість українським військовим нищити військові об’єкти на території росії. Однак, найімовірніше, якщо щось там і ставатиметься, то це буде винятково “бавовна” або куріння.

“Я думаю, якщо й будуть бити, то усі розумітимуть, що це просто траплятиметься “бавовна” або куріння в непередбачуваних місцях. Все буде так само, як воно відбувалося раніше, – зазначив Попович.

Він не пригадує, щоб ЗСУ офіційно розповідало про свою причетність до різної “бавовни” на території росії. Важливо також додати, що в рамках контрнаступу на сході української армії вдалося здобути велику кількість ворожої техніки, а також поповнити обмінний фонд полоненими окупантами.

Ці успіхи прокоментував військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в ефірі проекту FreeДом. 

«Це повноцінна втеча (окупантів). За кількістю техніки, яку залишили російські підрозділи, можна сказати, що відбувалося все хаотично. Особливо ми бачимо велику кількість техніки гусеничного типу, оскільки на ній незручно тікати», – наголосив він.

Також, за словами Коваленка, за кількістю окупантів, що потрапили в український полон, можна сказати, що деякі підрозділи покидали своїх товаришів по службі.

«Це був хаотичний відступ російських окупантів із Харківської області», – наголосив він.

Військовий експерт каже, що загарбники кинули щонайменше 50 танків, понад 100 одиниць автомобільної техніки колісного типу тощо.

Коваленко пояснив також, що означає для РФ та її армії втрата Харківської області. За його словами, суть не в самому регіоні, а в артеріях, які там розміщені. Наприклад, Куп’янськ-Ізюм – дуже важлива логістична артерія для наступу окупантів у напрямку Слов’янська та Краматорська.

Тобто тепер, за словами експерта, у ЗСУ з’явилася можливість зайти на територію так званих «республік» і звільнити частину окупованих населених пунктів. Отже, внаслідок несподіваного наступу ЗСУ практично припинило своє існування одне з найпотужніших угруповань російської армії вторгнення — ізюмське. Воно нависало над Слов’янськом та Краматорськом із півночі і мало допомогти окупантам виконати завдання російського диктатора Путіна — повністю «звільнити» Донбас до 16 вересня.

Тепер росіян в Ізюмі немає, тепер там є українські війська. На те, щоб провести таку «ротацію», ЗСУ знадобилося менше тижня. До цього українські сили виявляли активність на Херсонщині, звільнили кілька населених пунктів. Тому медіа та експерти повсякчас говорили про початок великого контрнаступу на півдні. І росіяни, за даними розвідки, почали перекидати туди війська зі Сходу.

На херсонському напрямі налічувалося близько 10 тис. російських військовослужбовців, а згодом ця чисельність різко зросла до 25 тис. Тим більшою несподіванкою для окупантів стали події на Харківщині.