Нацагентство з питань запобігання корупції розпочало масштабну перевірку декларацій. Загалом увагу НАЗК привернули 40 держслужбовців та політиків, серед них і кум Путіна Віктор Медведчук.

Усього з початку 2021 року НАЗК узяло в перевірку вже 897 декларацій публічних службовців.

Як пояснили Нацагентстві, після проведеного моніторингу способу життя НАЗК розпочало перевірку декларацій 3 осіб. Мовиться про:

  • нардепа Віктора Медведчука;
  • начальника відділу Волинської митниці Держмитслужби Михайла Бурдейного;
  • завідувачка сектора з питань інфраструктури Великоолександрівської РДА Херсонської області Олена Дудка.

У НАЗК зауважили, що почали перевірки декларації Медведчука та інших, адже встановили, що спосіб життя декларанта не відповідає його доходам.

Зверніть увагу! Як встановили журналісти-розслідувачі проєкту “Схеми”, Віктор Медведчук у 2020 році збільшив свої статки удвічі у порівнянні з 2019 роком. Грошові активи родини кума Путіна склали понад 14 мільйонів 420 тисяч євро.

Втім у 2020 році найбільша сума була на рахунку дружини нардепа Оксани Марченко в білоруському “Абсолютбанку” і в російських рублях – понад 784 мільйони (майже 9,5 мільйона євро).

Власником “Абсолютбанку” є білоруський олігарх Микола Воробей, який у 2019 році став співвласником частини нафтопродуктопроводу в Україні. До речі “Центр протидії корупції” називає Воробея “банкіром” Медведчука і його соратника Тараса Козака.

Також журналісти помітили й інші зміни в декларації. Так, Медведчук вказав, що Марченко більше не є бенефіціарною власницею російського мікропідприємства “Основы инвестиций” і фінансової компанії “Тренд Оптима”.

Як збагатилась Марченко

У дружини політика з’явилися ще 2 компанії в Росії, пов’язані з нафтовим бізнесом. Мовиться про ООО “Югтранс-НЗНП” (компанія-перевізник) і ООО “НЗНП Инжиниринг”. Друга є замовником робіт з модернізації Новошахтинського заводу нафтопродуктів. Модернізація має забезпечити виробництво бензину стандарту “євро-5”.

До речі, сам завод перебуває під дією українських санкцій з лютого 2021 року, через постачання нафтопродуктів в окуповані території.

Додамо, що Київський апеляційний суд 30 липня ухвалив рішення залишити Віктора Медведчука під домашнім арештом до 7 вересня. Кум Путіна програв апеляцію.

Обурений Медведчук заявив, що боротиметься проти начебто зовнішнього управління судами та судовою владою.

Деталі судового засідання:

  • Він ранку біля будівлі Київського апеляційного суду зібралися активісти та правоохоронці.
  • На засідання кум Путіна традиційно прийшов у супроводі охоронців.
  • Медведчук заявив, що слідство нібито не зібрало достатньо доказів, щоб звинувачувати його у держзраді.
  • За словами кума Путіна, справу начебто сфабрикувала СБУ на замовлення президента Володимира Зеленського.