Україна пропонує Росії обмін полонених у форматі “всіх на всіх” і вже підготувала відповідні списки, але Москва не приймає цієї пропозиції та відмовляється йти на поступки.

Про це заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук на презентації Центру розбудови миру, заснованого при Міністерстві реінтеграції.

“Якщо ми вважаємо, що ми досягли певного рівня в перемовинах, то пропонуємо будь-який варіант, щоб визволити наших людей. Ми говоримо: давайте жінок, тих, хто сьогодні вагітні, хворі, давайте цивільних, якщо ви не хочете відпускати наших військовополонених. Будь-які варіанти”, – зазначила Верещук.

За словами міністерки, вона “мусить констатувати, що РФ не йде на жодні поступки”.

“Вони не вважають за потрібне, щоб обмін відбувався. Ті вимоги, які вони ставлять, є нереалістичними, і вони це чудово знають. І, на жаль, ми не можемо знайти наразі інструменту впливу на РФ”, – додала вона.

Також Верещук зазначила, що в списках на обмін полонених з українського боку є близько 300 людей.

Нагадаємо, що за даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, на окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують близько 300 громадян України, зокрема 40 військовослужбовців і 30 жінок, п’ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги.

Українці, які перебувають у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу. У місцях позбавлення волі на окупованих Донеччини та Луганщинивимагають гроші у в’язнів.