Колишній депутат Верховної Ради Давив Жванія, який в 2014 році входив в близьке коло соратників Петра Порошенка, розповів про те, як екс-президент в обмін на підтримку на виборах організував мережу закордонних агентів в Україні.

Про це екс-нардеп заявив у відеозверненні, оприлюдненому в YouTube.

“Чому генпрокурор Венедиктова вдає, що нічого не відбувається, тому що вона знаходиться під впливом іноземних агентів. В Україні у них легально діє іноземна резидентура. Частину з цих людей всії знаю – їх тепер називають” соросята “, вони отримують плату за просування іноземних інтересів під виглядом грантової допомоги “, – розповів Жванія.

Однак, за його словами, є і прямі агенти іноземних розвідок.

“Ця історія тягнеться з 2014 року, коли Петро Порошенко в обмін на підтримку на виборах підписав договір з дияволом. Він зобов’язався зробити те, чого не робить ніхто в світі – відкрито включити іноземних агентів у владу”, – зазначив він.

Як повідомив Жванія, главою іноземної резидентури є колишній прем’єр-міністр і екс-глава МВС Грузії Вано Мерабішвілі, який керує такими людьми, як генеральний директор Укроборонпрому Айварас Абромавичус, глава виконавчого комітету Національної ради реформ України Михайло Саакашвілі та іншими. За його словами, частина з них вже виконали свою задачу і відкликані з країни, але деякі продовжують працювати на інтереси іноземних спецслужб.

“Навіть перемога Зеленського не змогла позбавити держоргани від іноземної агентури. Михайло Саакашвілі знову займається тут тим, що він називає реформами, хоча якщо уважно вивчити його пропозиції, то все зводиться тільки до одного – підпорядкувати все в Україні іноземним структурам. При цьому саме цинічне, що Україна змушена сама оплачувати підривну роботу іноагентів. Для цього спеціально створені посади, на яких нічого не потрібно робити, але де платять величезні гроші: наглядові ради “Укрзалізниці”, наглядову раду “Нафтогазу”, “Укрпошти”, там всюди сидять іноземці та їх люди , а Україна всім їм платить величезні гроші “, – повідомив Жванія.

За словами екс-нардепа, саме Порошенко відкрив цей “ящик Пандори” в обмін на підтримку Демпартії США. Однак, як зазначає Жванія, президент Зеленський поки так і не зміг припинити цю ганьбу.

“Порошенко скоїв тяжкий злочин – зрада батьківщини. У мене є інформація про те, як і з ким він домовлявся про легалізацію в Україні іноземних агентів, як він тиснув на людей в Україні, які виступали проти. Я готовий дати свідчення по цих та інших епізодіах”, – заявив Жванія.

У зв’язку з цим він звернувся до генпрокурора Ірини Венедіктової, щоб вона викликала його на допит.