Обраний президент Володимир Зеленський звинуватив Центрвиборчком у затягуванні оголошення результатів виборів. На його думку, це робиться для того, аби інавгурація відбулася після 27 травня, і він не міг розпустити Верховну Раду.
Про це Зеленський заявив у своєму новому відеозверненні.

«Зараз відбуваються дуже кумедні речі. Перемога є, а повноважень немає. Хтось від мене булаву ховає», — сказав він.

Зеленський упевнений, що ЦВК затягує оголошення результатів, аби парламент, своє чергою, теж затягував процес інавгурації і призначив церемонію на дату, пізнішу за 27 травня. На думку Зеленського, це робиться тому, що після цієї дати президент, за законом, вже не матиме права розпустити Раду.

«Хоча мені здається, що це несправедливо. Президент, у якого довіра — 73%, має право принаймні думати про це. І має право мати цю можливість (розпуску Ради — ред.). Система боїться, а це значить одне — ми всіх переможемо, усе буде добре», — заявив новообраний президент.

Чергові парламентські вибори в Україні мають відбутися 27 жовтня.

За три дні до другого туру виборів Зеленський заявив, що нинішній ситуації вигідно розпустити Верховну Раду до перевиборів, однак необхідно діяти за законом.

Водночас у фракції «Блок Петра Порошенка» не хочуть проводити дострокові вибори.

Петро Порошенко після програшу на президентських виборах заявив, що не йде з політики і анонсував, що балотуватиметься на наступних президентських виборах.