До окупованого Криму, куди кілька днів тому приїхав нардеп від “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук, прибув літак з авіапарку президента РФ Володимира Путіна.

Літак ІЛ 96-300 із бортовим номером RA-96012 приземлився в аеропорту Сімферополя, куди він вилетів з Москви, близько двох годин тому.

 

За інформацією російських журналістів, цей літак належить до авіапарку Путіна. До 2003-го він був основним президентським літаком, наразі використовується в якості резервного.

 

 

 

Водночас, на сайті Кремля 4 серпня повідомляється лише, що президент Путін провів зустріч із губернатором Московської області Андрієм Воробйовим. У розділі “поїздки” на сайті президента РФ останнє повідомлення – про візит до окупованого Криму 18-19 березня.

 

2 серпня Медведчук із дружиною приїхав до Криму. 7 серпня у Віктора Медведчука – день народження.

 

На територію окупованого півострова родина заїхала на авто, через пункт пропуску “Каланчак”. В автівці, крім політика і його дружини, за даними ЗМІ, були тільки водій та два охоронці.

 

За словами прессекретаря Медведчука – політик “перебуває у відпустці як народний депутат і відпочиває з сім’єю в Криму”. Даних про те, що Медведчук виїхав із Криму, ще немає.

 

У Медведчука є велика резиденція в Криму, поблизу Симеїзу.

 

У 2012 році Путін приїжджав у гості до Медведчука, тоді були опубліковані спільні фото президента Росії з Медведчуком і його дружиною, Оксаною Марченко, на терасі цього маєтку.

 

Зазначимо, нардепа від “Опозиційною платформи –За життя” Віктора Медведчука в його поїздці в окупований Крим можуть супроводжувати співробітники Управління поліції охорони фізичної безпеки Києва.

 

Так, разом з Медведчуком і його дружиною Оксаною Марченко під час перетину адміністративного кордону з окупованих Кримом знаходилися, зокрема, Владислав Галишин і Григорій Чалий.

 

У реєстрі декларацій є дві людини з такими іменами, які є інспекторами Управління поліції охорони фізичної безпеки Києва.

 

В свою чергу, конкретно немає інформації про те, що з нардепом ОПЗЖ Віктором Медведчуком та його дружиною поїхали співробітники ДСО.

 

Про це заявив заступник очільника МВС Антон Геращенко в ефірі «Громадського радіо».

 

Він сказав, що знає про поїздку Медведчука до окупованого Росією Криму, але інформації щодо співробітника ДСО, який міг поїхати із нардепом та його дружиною до Криму, немає.

 

«Я знаю, що Медведчук поїхав до Криму, а щодо співробітників ДСО інформації немає, якщо це дійсно співробітники ДСО, які працюють і найняті ними з гроші – то будемо давати цьому оцінку. Щодо Медведчука – це його бажання відпочивати в анексованому Криму, а моральна сторона питання, ну яка може бути моральна сторона, коли людина є другом та кумом президента держави агресора Володимира Путіна», – каже Геращенко.