Майкл Мартін, прем’єр-міністр Ірландії, підтримав прискорений вступ України до ЄС та зазначив, що це має трапитися у найкоротші терміни. Прем’єр наголосив на цьому під час виступу на конференції партії Альянс лібералів і демократів за Європу.

Про це повідомляє видання The Times.

Майкл Мартін заявив, що він “із самого початку був затятим прихильником” вступу України до ЄС,  а процес вступу має бути “швидший і прискорений”.

Глава ірландського уряду окрім того зазначив, що йому “цілком зрозуміло” те, що майбутнє України – саме в Європейському Союзі. Він також зазначив, що очікує від лідерів ЄС у червні надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

Серед аргументів проти, які наводять противники – що це нібито було б несправедливо щодо деяких країн Західних Балкан, для яких процес вступу в останні роки серйозно затягнувся.

Втім, Майкл Мартіннаголостив, що він критично ставився до повільних темпів процесу вступу ще до “будь-якої війни”.

“Я вважаю, що в цілому нам необхідно прискорити процес вступу”, – заявив він.

Щодо України, глава ірландського уряду зазначив, що “буде взаємодія”, як це досить тривалий час відбувалось і з Ірландією, перш ніж вона стала членом ЄС, але “у найкоротший можливий термін – це те, на що я розраховував би”.

“Оскільки я думаю, що ми зараз переживаємо історичний момент, уся Європа та демократичні держави кажуть: досить вже авторитарних режимів. Демократія не може вічно відступати, і це найефективніший спосіб для демократій зміцнитися та утримати лінію – бути разом і працювати спільно”, – підсумував Мартін.

Нагадаємо, що нещодавно ЗМІ поширили інформацію про те, що Україні пропонують надати тільки статус потенційного кандидата, втім це викликало заперечення в Києві, в тому числі серед українських неурядових організацій. також Карл Негаммер, канцлер Австрії, заявив про необхідність створення так званої “європейської підготовчої зони”, перебування в якій дозволить Україні та Молдові наблизитися до стандартів ЄС.