“Дешевий газ ціною сотень тисяч українських життів”: в Офісі президента різко відповіли на заяви Меркель

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк різко прокоментував заяви колишнього канцлера ФРН Ангели Меркель щодо дружніх стосунків з Росією під час її каденції та заклики до мирних переговорів з Кремлем.

Свої думки він виклав Twitter.

Так, Подоляк назвав Меркель людиною, що “поставила Європу в тотальну залежність від російських енергоносіїв” та поставив під сумнів її заяви про те, що нібито Меркель “зробила все, щоб Росія не почала війну”.

“І тому отримала… російський дешевий газ. Фантастика. Адже війна не почалася, правда?”, – ставить риторичне питання Подоляк.

Після цього він запитує у Меркель, про що Україні говорити під час переговорів з міжнародними воєнними злочинцями, які вона так наполегливо пропонує розпочати.

“Одне питання: переговори про що? Знову про дешевий газ від РФ? Але чи обов’язково це має бути… ціною зруйнованих територій України та сотень тисяч невинних українських життів? І головне – з ким? З офіційно визнаними міжнародними воєнними злочинцями? Невже після 430 днів жорстокої війни можна настільки глибоко зневажати свободу, настільки відверто не помічати російських масових убивств і так відкрито ненавидіти право України на самозахист?” – питає він.

В кінці свого допису він радить Меркель “припинити виправдовуватися та заохочувати агресора”, якщо вона “не може виправити помилок минулого”.

До сказаного вище:

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель вкотре виправдала дружні відносини з президентом РФ Володимиром Путіним “необхідністю” купувати газ дешевше, навіть попри війну в Україні вона вважає що її політика “була правильною”.

Про це вона розповіла в інтерв’ю Die Zeit.

“Я б краще воліла, щоб газ імпортувався з Великої Британії та Норвегії, як ми робили раніше. Чи Нідерландів. Але їх уже не було. Питання для нас було: на третину дорожчий СПГ чи дешевший російський газ?”, — сказала вона.

Меркель знову виступила на захист своїх дій у захисті своєї політики щодо Росії, адже “це була правильна політика, попри війну в Україні”.

“Я намагалася запобігти цій ситуації за допомогою того, що було в моєму розпорядженні. Той факт, що це не спрацювало, не є доказом того, що ця спроба була неправильною”, — заявила Меркель.

Правильними вона вважає і зусилля щодо врегулювання конфлікту на сході України після окупації Криму у 2014 році — так звані мінські угоди, погоджені Києвом, Москвою, Берліном та Парижем.

Тепер ексканцлер знову заявила, що вважає правильними спроби дипломатичного врегулювання конфлікту у 2014 році. На запитання, як, на її думку, може закінчитись війна в Україні, Меркель відповіла, що не хоче це коментувати. Водночас вона закликала продумати майбутній сценарій, за якого можливі переговори.

Вона закликала не відкидати можливості переговорів між Україною та Росією про припинення війни.

“Мені було б важливо, щоб ми не дивилися надто вузько і якщо хтось, як ексголова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер каже, що треба подумати про можливість переговорів, не треба одразу шипіти. Потрібно, щоб люди, стурбовані тим, як все завершиться, могли висловитися — не всі вони підтакують Путіну”,— сказала Меркель.

Нагадаємо, що голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман заявила, що ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель частково відповідальна за війну, розпочату Росією, через те що блокувала вступ України до НАТО.