Якщо уряд таки змінять восени 2021 року, то після цього можуть замінити й спікера Верховної Ради. Водночас наразі це лише можливий сценарій.

Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко. Він наголосив, що у питанні відставки Дмитра Разумкова остаточного рішення, ймовірно, нема, проте експерт припустив, хто може замінити главу парламенту на посаді.

“Щодо (заміни – ред.) Разумкова, очевидно, є перший віцеспікер Руслан Стефанчук, якому якраз дуже довіряють на Банковій. У нього дуже добрі стосунки з президентом”, – сказав Фесенко.

Політолог зазначив, що наразі у Дмитра Разумкова непоганий рейтинг довіри, водночас президентський рейтинг – невисокий, але вже помітний.

“Вже немає колишньої довіри в стосунках між президентом та спікером Верховної Ради. Дмитро Олександрович дійсно обережно, але починає дистанціюватися від президентської команди”, – вважає Володимир Фесенко.

На його думку, Разумков залишається в команді “Слуги народу”, що підтвердив під час свого виступу на прессконференції, проте він трохи “зависає” між командою Зеленського та своєю самостійною кар’єрою.

“Щодо Разумкова – недовіра. Я думаю, не тотальна недовіра, а скоріше, “паростки”. Є певне охолодження стосунків і бажання, знову ж таки, поставити на посаду спікера повністю свою людину”, – сказав Фесенко.

Варто зазначити, що спікер Верховної Ради Дмитро Разумков запевняє, що не планує йти у відставку, а критику чиновників Офісу президента не чув.

Про це Разумков заявив на пресконференції у п’ятницю.

На запитання, чому радник глави ОП Михайло Подоляк заявив, що Разумков розпускає чутки про свою відставку, спікер сказав, що не читав таких заяв.

“Я Подоляка не читаю. А щодо відставки, то я не збираюсь у відставку і тому немає сенсу мені розпускати ніякі чутки”, – заявив спікер.

“Мені подобається моя робота, я роблю її добре і буду робити, поки це довірятиме мені український народ”, – додав Разумков.

Нагадаємо, радник Андрія Єрмака Михайло Подоляк в одному з інтерв’ю коментував чутки щодо можливої зміни голови Верховної Ради з Дмитра Разумкова на його першого заступника Руслана Стефанчука.

На думку Подоляка, спікер зараз замість роботи піариться як перед виборами. Він припустив, що саме оточення Разумкова “вкидає” інформацію щодо його заміни, “щоб опосередковано довести його впливовість та незамінність”.

“Таких планів поки нема, але у нас дуже люблять конспірологію”, – додав Подоляк.