Українські військові зараз утримують наступ російських сил на сході України. Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський заявив про загострення ситуації на фронті. За даними Financial Times, Російська Федерація готується до можливого наступу з чотирьох напрямків влітку.

За словами Олександра Сирського, ситуація на сході України значно загострилася. Видання пов’язує це з переобранням Володимира Путіна на посаду президента Росії. Після цього він став діяти більш рішуче. Українські та західні офіційні особи повідомили журналістам, що Російська Федерація, ймовірно, готується до широкомасштабної наступальної операції наприкінці весни або влітку. Ворожі сили мають намір захопити більше територій на Донеччині, Луганщині, Запоріжжі та Херсонщині. Росія «приєднала» ці області до свого складу у вересні 2022 року.

Українські офіційні особи виражають стурбованість щодо можливості Росії планувати штурм Харкова, для цього мобілізується сотні тисяч бійців, а місто обстрілюється ракетами. Президент Володимир Зеленський попередив про зменшення можливостей ППО після численних ракетних атак Російської Федерації. У зв’язку з цим Україні потрібна допомога зі зброєю ППО.

Також головнокомандувач ЗСУ заявив, що тепла та суха погода сприяє просування ЗС РФ, бо більша частина відкритих ділянок місцевості стала доступною для танків. Зараз основні сили окупантів зосереджені навколо міста Часів Яр. Місто бомбардують ФАБами та КАБами.

«Якщо Росія візьме місто, вона потенційно зможе збільшити швидкість просування вглиб Донецької області в межах очікуваного літнього наступу», — заявив старший науковий співробітник програми Євразії Інституту зовнішньої політики Роб Лі.

Він також додав, що негайне збільшення постачання боєприпасів може виявитися критичним для українських захисників.

Зазначимо, що для ЗС РФ захоплення Часового Яру може дати вогневий контроль над Костянтинівкою, Дружківкою та Краматорськом. Також панівна висота буде плацдармом для подальшого наступу.

Нагадаємо, що експерти закликали українців протриматись 2024 рік, адже у 2025 році ЗСУ зможуть відновити контрнаступ. У ЗМІ підтверджують, що Україні нині ракети для систем ППО потрібні більше, ніж самі комплекси.

Як визнає начальник Генштабу французької армії, генерал П’єр Шиль, українці досі демонструють свою силу і бути в захисті — це їхня перевага на сьогодні. Однак при цьому він вказує, що характеристикою нинішніх бойових дій є планомірне використання російськими окупантами КАБів по всій лінії фронту.

«Якби йшлося тільки про негайний баланс сил, битися було б марно», — визнає генерал.

Зокрема відзначимо, що раніше аналітик BILD Юліан Рьопке припустив, що в Україні закінчилися ракети для систем ППО Patriot та IRIS-T. Цю інформацію для The Guardian 13 квітня прокоментував радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

Подоляк пояснив, що Росія змінила тактику обстрілів енергетики. Тепер ЗС РФ атакують електростанції «до 10-12 ракетами одночасно».

«Система перевантажена. Тепер ми повинні побачити, чи зможемо ми підтримувати роботу системи, чи потрібні нам додаткові системи ППО, особливо проти ультразвукових балістичних ракет, і чи зможемо ми відновити зруйновані об’єкти», — пояснив він.

Радник розповів, що Україна терміново шукає допомоги від партнерів, щоб краще протистояти загрозі. Він запевнив, що ракети для Patriot та IRIS-T не закінчилися, але їх критично бракує.

«Вони точно в дефіциті», — підкреслив Подоляк.

Він також поскаржився на відсутність засудження масованих обстрілів ЗС РФ з боку Заходу.

«Росіяни повністю зруйнували одну з найбільших ТЕС Європи. Але ми не бачимо жодних резолюцій Ради Безпеки в ООН чи будь-яких інших подібних заяв», — зазначив радник.