Сьогодні Часів Яр – одна з найінтенсивніших ділянок фронту, де російські війська нібито демонструють певні тактичні успіхи. Проте, разом з тим, окупанти почали зазнавати великих втрат через збільшення чисельності штурмових груп. При таких показниках Путіну вже б давно пасувало сказати «Заканчивайте и выходите».Про це повідомив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

«Втрати ворога стають помітнішими, – зазначив військовий експерт. – Наші ж сили досить ефективно використовують панівні висоти, які є в Часовому Яру по відношенню до розташованого поряд Івановського і не тільки».

У той же час Мусієнко наголосив, що Збройні сили України потребують збільшення запасів боєприпасів, щоб ефективно вести контрбатарейну боротьбу, оскільки на цьому напрямі, окрім авіації, противник активно використовує артилерію.

Голова Українського центру безпеки та співпраці, військовий експерт Сергій Кузан прокоментував причини того, чому російські загарбники знизили темп наступу на Часів Яр, що розташований на захід від Бахмута у Донецькій області.

«Станом на цей тиждень вони дійсно трошки зменшили тиск, знизили цей темп і інтенсивність штурмів саме у напрямку Часового Яру. Але це не тому, що вони вирішили когось поберегти, а тому що у них банально закінчуються резерви. Тобто, вони перекидають сюди свої свіжі десантно-штурмові підрозділи, тому що їм потрібно врятувати ситуацію. Без виходу на Часів Яр, власне кажучи, утримання Бахмута немає ніякого сенсу», — наголосив Сергій Кузан.

Військовий експерт нагадав, що українські сили контролюють панівні висоти на південь від Бахмуту, але на півночі окупанти також не можуть продвинутися. За його словами, загарбники прагнуть рушити вперед по висотам, щоб отримати більш вигідні позиції для подальшого наступу.

«Наразі захопити це Часів Яр, воно ж невелике… але завдяки грамотно побудованій обороні і завдяки тому, що там вже пристріляні наші позиції, там стоїть наша артилерія, вони нічого досі не можуть зробити», — відзначив Кузан.

Він додав, що головне завдання російських сил — прорватися до адміністративних меж Донецької і Луганської областей, і це окупанти ще планували до перевиборів диктатора Володимира Путіна.

«Але наразі вони не можуть не те що цього більшого завдання виконати, але і навіть змушені збавити свій наступальний темп на Часів Яр, змушені залучати додаткову авіацію, тому що загалом це для них не пріоритетний напрямок, а Авдіївка була місцем, де вони нас просто закидали авіабомбами — наразі вони викликають авіацію для того, щоби зруйнувати наші позиції і тільки після вони будуть, зможуть або не зможуть (залучати активніше наступальні сили)», — сказав Кузан.

Окупанти продовжують наступати поблизу Часового Яру, атакуючи навколишні села, проте наразі це ще не приносить їм успіху. Про це в своєму Телеграм-каналі повідомив військовий оглядач Олександр Коваленко.

За його словами, спочатку російські війська намагаються захопити кілька навколишніх сіл, щоб створити собі буферну зону безпеки для південного флангу.

«Для цього російська армія має спершу захопити село Богданівка, щоб вийти на Калинівку і перерізати трасу 0506 та створення тиску на Часів Яр із півночі. Також окупанти мають захопити Іванівське, щоб охопити Часів Яр по трасі 0504 з півдня та виходу на Ступочки», — написав Коваленко.

Часів Яр — це не лише транспортний вузол у районі та вихід на місто Костянтинівка, але й домінуюча висота у регіоні.

На даний момент окупанти зосередили в районі міста близько 110 тисяч осіб, приблизно 400 танків, 1600 бойових броньованих машин (ББМ), 1150 артилерійських засобів та близько 300 реактивних систем залпового вогню (РСЗВ).

Крім того, він зауважив, що окупанти тиснуть на Кліщіївку та Андріївку, проте значних успіхів у цьому напрямку поки не досягли.

«Загалом процес каталізації наступу на Часів Яр безпосередньо залежить від захоплення вищезгаданих сіл. Також важливим фактором є і так званий виборчий процес на Росії. Після завершення «виборів» та проведення мобілізації, на другу половину 2024 року очікується пік наступу на Часів Яр. До того, росіяни мають 3-4 місяці для створення всіх необхідних умов для цього наступу», — вважає Олександр Коваленко.