Байден має два сценарії у разі нападу РФ на Україну: що задумали США.

В адміністрації президента думають стримувати чи умиротворювати Росію

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає декілька варіантів дій у разі вторгнення РФ в Україну, про це повідомляє The Wall Street Journal.

Наступного тижня у Ризі відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, запрошений на неї й глава українського МЗС Дмитро Кулеба. Напередодні цієї зустрічі в адміністрації Байдена обговорюють різні варіанти реагування на випадок, якщо Росія вдасться до воєнних дій проти України – від стримування до умиротворення, кажуть джерела видання.

Зокрема, Штати готові посилити оборонну можливість України шляхом збільшення постачання засобів ППО та іншої військової допомоги, а також розширення санкцій проти Росії.

Демократи та республіканці в Конгресі США занепокоєні скупченням російських військ довкола України. Коли “Радіо Свобода” запитало в конгресмена-республіканця Браяна Фіцпатрика, наскільки серйозно Конгрес стурбований останніми маневрами Росії, його відповідь була короткою: «Надзвичайно серйозно».

В останні дні чіткі заяви на підтримку України в Конгресі США пролунали як від республіканців, так і демократів. Голова сенатського комітету з розвідки демократ Марк Ворнер заявив, що агресивна риторика та дії Володимира Путіна загрожують миру та стабільності Європи та світу.

У своїй заяві він закликав Білий дім до рішучих дій.

«Адміністрація Байдена має працювати з союзниками, щоб продемонструвати Путіну: подальші дії з дестабілізації безпеки Європи призведуть до руйнівних наслідків для економіки Росії та її подальшої ізоляції від цивілізованого світу», – йдеться в заяві Ворнера.

З такою позицією погоджується республіканський конгресмен Браян Фіцпатрик, співголова групи підтримки України в Конгресі, який також є членом розвідувального комітету Палати представників. Члени цього комітету отримують регулярні звіти від американської розвідки і знайомі із ситуацією.

На його думку, Білий дім має дотриматись зобов’язань перед Києвом і зробити все у своїх силах для того, щоб допомогти Україні в разі необхідності.

«Я застерігаю Володимира Путіна та прихильників його режиму: якщо ви думаєте, що є всі умови для удару по Україні, ви глибоко помиляєтесь. Тому що ми заступимось за українців. Адже ми розуміємо, що якщо Україна впаде перед Росією, це спричинить ефект доміно в усьому регіоні. І це те, чого ми не бажаємо допустити», – сказав Фіцпатрик в інтерв’ю «Голосу Америки».

За словами конгресмена, США слід об’єднати союзників у Європі й дати їм зрозуміти, що в України та Євросоюзу зараз є спільна загроза – і це загроза з боку Росії.

«Не таємниця, що Володимир Путін вважає розпад СРСР колосальною помилкою. Я думаю, він намагається змінити це і відновити Радянський Союз, включаючи Україну, Білорусь та Балтійські країни», – каже Фіцпатрик.

Також розглядається другий варіант, який передбачає, що США підуть шляхом “зниження ризику конфронтації з Москвою”, зокрема через обмеження кількості військових навчань, що проводяться США в Європі. У виданні наголошують, що такі навчання продовжують стимулювати критику з боку РФ. За такого сценарію США також призупинять програму військової допомоги Україні.