В кінці  лютого депутати від “Голосу” почали збирати підписи за відставку генеральної прокурорки Ірини Венедіктової. Але, процес проходить дуже повільно. На даний момент є приблизно 20 підписів. Про це повідомив народний депутат від “Голосу” Ярослав Юрчишин.

За його словами, багато фракцій обіцяють підписатися, але пізніше.

«Дуже багато представників, особливо більшості, неофіційно говорять: “Я не самогубець, щоб підписуватися під відставкою людини, яка може притягнути мене до відповідальності”,– зауважив Юрчишин.

Він зазначив, що в Україні зараз  викривлена система притягнення до відповідальності нардепів. Єдиною людиною, яка може підписати підозру і розпочати слідчі дії, є генеральний прокурор.

“Ми збиратимемо підписи доти, поки депутати не побачать, що утримувати такого генпрокурора – це шкода для країни”, – додав нардеп.

В свою чергу,  перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко зазначив у коментарі «Радіо Свобода», що боятися підозр можуть тільки ті, “у кого не все гаразд із законом”. За його словами, питання відставки Венедіктової фракція не розглядала.

“А якщо й піднімуть, не впевнений, що знайдуть широку підтримку. До роботи пані Венедіктової, як і до роботи будь-кого, можуть бути і є зауваження. Але до відставки розмови ще ніколи не доходили. Пані генеральний прокурор реагує на всі зауваження і намагається оперативно виправляти”, – підкреслив Корнієнко.