Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков пояснив причини, через які на даний момент неможливо звільнити або усунути з посади директора НАБУ Артема Ситника.

Про це йшлося під час інтерв’ю Разумкова в ефірі “112 Україна”.

“Немає процедури його відсторонення. Указ, який був виданий і визнаний неконституційним, свою функцію виконав, ним Ситник був призначений на посаду. Сьогодні навіть після рішення КС це не є підставою для його звільнення, так як в законі про НАБУ чітко виписаний перелік підстав для звільнення глави такої структури “, – заявив Разумков у відповідь на питання про те, чи має право Ситник працювати на посаді глави НАБУ.

Глава парламенту додав, що якщо виходити з правової точки зору, то на сьогоднішній момент Артем Ситник продовжує виконувати свої функції.

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України визнав неконституційним указ про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро.

26 жовтня стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва ухвалив відсторонити від посади директора НАБУ Артема Ситника. Національне бюро розцінило рішення ОАСК від 26 жовтня як втручання в свою роботу.

Крім того, міністр юстиції Денис Малюська заявив, що його відомство не буде виконувати рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо директора НАБУ Артема Ситника.

Офіс президента України, в свою чергу, заявив, що директора НАБУ Артема Ситника може звільнити тільки Верховна Рада, а не суд.

В кінці листопада стало відомо, що Кабінет Міністрів схвалив проект “перехідного” закону, яким пропонується дозволити Артему Ситнику виконувати обов’язки директора Національного антикорупційного бюро України до призначення нового керівника.