Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що у 2021 році Україна готова до наступу Росії. У 2014 році ситуація була інша, тому українська держава тоді не була готова.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на його заяву у програмі “Перші особи”.

За його словами, наразі відбуваються доволі складні процеси.

“Попри те, що до всього підготуватися неможливо – до основних викликів, які можна оцінити, Україна є готовою. Зараз у нас зовсім по-іншому”, – заявив Данілов.

Данілов заявив, що у Росії єдина доктрина – вони мають з кимось вести війну, інакше у них дуже швидко відбувається розвал, якщо немає зовнішнього ворога.

Він заявив, що Україна має інше технологічне забезпечення, інша армія та інше озброєння. Окрім того, в України з’явилися справжні партнери – країни Балтії, Польща, Канада, Сполучені Штати Америки та Велика Британія, зазначив секретар РНБО.

Раніше Данілов повідомляв:

Я б дуже хотів як людина, яка безпосередньо причетна до Луганська, щоб та війна, яку до нас приніс наш сусід, закінчилась. Я думаю, що це не тільки моє бажання, але й великої кількості людей, майже вся Україна має таке бажання. Розумієте, зробити це одним дзвінком чи якоюсь дією в сучасному світі – неможливо.

Ми маємо дуже небезпечного сусіда, який все життя займається з’ясуванням стосунків зі своїми сусідами. Така в них технологічна модель для того, щоб тримати своє суспільство, і має бути обов’язково зовнішній ворог. Свого часу це були США, НАТО, грузини, а зараз це ми. І тому вважати, що є просте рішення у розв’язанні такого складного питання – це означає самих себе ставити в оману.

В нас є шлях, в нас є розуміння, в який спосіб нам дуже хотілось би закінчити цю війну, але є розуміння, що ми не можемо просто так взяти й не зважати на національні інтереси, щоб досягти хвилинної ситуації, яка б “сьогодні на сьогодні”. Є ті речі, на які ми не можемо ніколи піти, суспільство не дасть піти на ці речі.

Крім того, Данілов вчергове підкреслив:

Я також хочу, щоб ви мали розуміння, що від приходу Віктора Федоровича на посаду президента все вище керівництво Міністерства оборони, СБУ, МВС та інших інституцій в нашій країні – це були громадяни РФ. Олександр Єфремов є одним із пішаків, якими користувалися та використовували на території Луганській області, і це був не лише Єфремов, їх там було багато. І це вже питання до нас, до суспільства – чому так сталось? Чому так сталось, що РФ на той час керувала повністю нашою країною?

Якщо ми вважаємо, що почистили все, що було – це велика помилка. Так, наша контррозвідка працює і ми дуже уважно за цим спостерігаємо. Ви бачите, що є результат. Однак це дуже складна і клопітка робота, нам ще працювати, працювати і працювати. Головне завдання РФ – доволі просте і зрозуміле – розбудова великої імперії, яка була раніше. Без України вони цього зробити не можуть. Їм потрібна Україна, Білорусь, Казахстан і все, що було в межах Радянського Союзу.

Ба більше, якщо хтось вважає, що Путін не зазіхатиме на країни Європейського Союзу – це теж помилка. Вони так само будуть зазіхати на країни Балтії, Польщу, Румунію, Угорщину.

Вони мають хитати Європу для того, щоб Євросоюз припинив існування. Зрозуміло, що ніхто їм цього зробити не дасть – заключив Данілов.