«Укргазвидобування» та приватні компанії дістають з українських надр понад 20 млрд кубометрів газу щороку. Цього цілком вистачає для забезпечення населення України. Проте влада змушує українців купувати імпортний газ у 3,5-4,5 рази дорожче.

Про це пише на своїй сторінці у Facebook лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

На думку Тягнибока, підвищення вартості газу для населення, яке напередодні анонсував прем’єр Володимир Гройсман, – махінація олігархів.

«Із настанням холодів Гройсман обіцяє українцям чергове зростання ціни на газ. Це, мовляв, неминуче, бо так нібито вимагає Міжнародний валютний фонд. Але ця «неминучість» насправді є черговою махінацією олігархів. Вони повісили на шию українців мільярди боргів і далі продовжують брати кредити – щоб заплатити Європі за те, що раніше взяли в кредит і, звісно, розікрали. Віддавати оті кредити – не їм, а нам, українцям, і нашим дітям. Тепер вони ще й тарифи шалені впроваджують, бо це, мовляв, підстава їхнього кредитування. Насправді ж МВФ вимагає лише збалансувати економіку, звести дебет з кредитом в держбюджеті», – каже лідер «Свободи».

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

За словами політика, «балансування», про яке говорить МВФ, «владна олігархія в Україні розуміє по-своєму – піднімає ціни, збирається розпродувати землю і стратегічні підприємства замість того, щоб затягнути паски на пузах олігархів».

«Та й врешті, де український газ? – продовжує Тягнибок. – Щороку «Укргазвидобування» та приватні компанії дістають з українських надр понад 20 млрд кубометрів газу. В той же час населення України споживає усього 17 млрд кубометрів. То якого біса ми втридорога купуємо імпортний газ, якщо свого цілком вистачає? Поважне експертне середовище зазначає, що об’єктивна вартість українського газу – від 1500 до 2000 грн за тисячу кубометрів, а ми зараз платимо 6957 грн! Це ж у 3,5-4,5 рази більше!»

Націоналіст наголошує, що Україна має чудові перспективи нарощувати видобуток власного газу.

«Сьогодні ми видобуваємо тільки поверхневий газ, натомість горизонтальний газ та газ на великих глибинах залишається недоторканим. Цим газом Україна могла б покривати усі свої потреби, ще й продавати його на експорт. Однак тут є одне велике АЛЕ: видобуток власного газу – це інтерес усього лише українців, натомість інтерес влади олігархів – це корупційна залежність від РФ. Навіть сьогодні під час війни влада купує близько 10 млрд кубометрів газу в агресора, ми досі підтримуємо російський «Газпром». Навіщо???» – обурюється Тягнибок.