Сьогодні Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалив рішення щодо указу Президента України № 124/2021 «Про деякі питання забезпечення національної безпеки України». Це рішення суду ухвалено за позовом Тупицького Олександра Миколайовича, не є остаточним та буде оскаржене в законному порядку у Великій палаті Верховного Суду.

Про це йдеться на офіційному сайті офісу президента україни.

Немає жодних сумнівів у тому, що Верховний Суд практично очолив спротив частини суддівського корпусу фундаментальній судовій реформі.

Звертаємо увагу на те, що це рішення Верховного Суду з особливим цинізмом ухвалено у день ухвалення Верховною Радою України законопроекту № 5068 про очищення Вищої ради правосуддя, а також після голосування за пропозиції Президента України до законопроекту № 3711-д про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Підтримкою таких законодавчих актів народні депутати України дали старт фундаментальній судовій реформі в нашій державі, яка забезпечить верховенство права та принцип справедливості для всіх наших громадян.

Вважаємо це рішення, ухвалене в інтересах Тупицького О. М., підготовкою до спроби знищення судової реформи в Україні через важелі Конституційного Суду.

Президент України використає всі конституційні механізми для того, щоб захистити процес реформ у нашій державі та забезпечити повне функціонування законів про Вищу раду правосуддя та Вищу кваліфікаційну комісію суддів.

Крім цього, представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський заявив, що колишній голова КСУ Олександр Тупицький не зможе повернутись до роботи щонайменше рік.

В ефірі телеканалу Україна 24 Веніславський сказав, що рішення Верховного суду не набрало законної сили, і Тупицький не може зайти до будівлі КСУ і повернутись до роботи. Рішення набуде чинності лише після того, як його буде оскаржено у Великій палаті Верховного суду.

«Я впевнений, що Велика палата більш ґрунтовно поставиться до погроз нацбезпеки, які стали причиною для указу президента Володимира Зеленського, і навряд чи залишить в юридичній силі рішення», – сказав представник президента в КСУ.

За словами Веніславського, президент і Слуга народу не допустять, аби Тупицький «мав можливість в подальшому творити ганебні рішення».

У свою чергу, рдник голови ОП Михайло Подоляк в коментарі НВ заявив, що Офіс президента оскаржить рішення Верховного суду.

«Маємо практично ідеальний приклад великої політичної корупції. Коли галузеве співтовариство категорично опирається фундаментальній реформі. Верховний суд щойно всупереч юридичній логіці ухвалив рішення на користь Тупицького, визначивши недійсним указ президента Зеленського про скасування указу Януковича про призначення Тупицького. Безумовно, це не остаточне рішення – буде апеляція. Буквально на днях», – заявив Подоляк.

Він додав, що рішення Верховного суду слід вважати проявом опору суддів реформі.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.