Команда новообраного президента США Джо Байдена прийняла перше важливе рішення щодо України. Йдеться про дипломатичні відносини офіціального Вашигтона і Києва. У Байдена погодилися, щоб новим послом України в США стала ексміністр фінансів України Оксана Маркарова.

Однак, остаточне рішення щодо цього призначення буде приймати президент України Володимир Зеленський. Про це розповів заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

“Українська сторона вже отримала агреман на призначення Оксани Маркарової послом України в США, в той же час остаточне рішення буде прийматися Президентом України”, — повідомив Єнін.

Заступник голови МЗС розраховує, що з приходом команди Байдена до влади офіційний Вашингтон посилить підтримку України. Єнін запевнив, що Київ вже отримує сигнали, які свідчать, що вона “буде одним з пріоритетів США”.

Про те, що Макарова може стати послом України в США стало відомо близько місяця тому. Її призначення тоді анонсував глава МЗС України Дмитро Кулеба. На даний момент цю посаду займає 61-річний Володимир Єльченко. У МЗС уточнили, що претензій до роботи Єльченка у влади немає, але в дипломатії важливий принцип ротації.

Відразу ж після цього з’явилися чутки, що Макарову відправляють до Вашингтона, щоб “вибити гроші з МВФ”. Кулеба назвав це маячнею. Він уточнив, що Маркарова в разі призначення стане першою в історії жінкою-послом України в США. Міністр назвав це “безумовним плюсом” поряд з тим, що її дійсно “добре знають” як в Адміністрації США, зокрема в Держдепі і Міністерстві фінансів, так і в МВФ.

Раніше повідомлялося, що Байден після інавгурації планує призначити нового посла США в Україні замість Кіта Дейтона, якого затвердив на цю посаду Трамп і який вже частково пройшов процедуру затвердження в американському Сенаті.