Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Лондон без вагань посилить санкції проти Москви та намагатиметься сприяти будь-якому розгортанню НАТО, якщо Росія вторгнеться в Україну, про це зазначає Reuters.

Ми у Великій Британії без вагань посилимо наші національні санкції проти Росії у відповідь на те, що може зробити президент Путін, — сказав Джонсон в ході виступу у парламенті країни.

За його сдовами, Британія намагатиметься сприяти будь-якому новому розгортанню НАТО для захисту своїх союзників у Європі, якщо Росія вторгнеться в Україну. Він додав, що якщо метою Путіна було утримати сили НАТО подалі від кордонів Росії, то «вторгнення в Україну навряд чи може бути більш контрпродуктивним».

Ми не можемо відмовлятися від бачення цілісної та вільної Європи, яке з’явилося в ті дивовижні роки з 1989 по 1991-й, – сказав британський прем’єр, маючи на увазі падіння Берлінської стіни, кінець комуністичного правління у Східній Європі та країнах Радянського Союзу, пише агентство.

«Зціляючи поділ нашого континенту залізною завісою, ми не розкриємо цю рану, погоджуючись скасувати порядок європейської безпеки, тому що Росія приставила пістолет до голови України», – наголосив Джонсон.

Він також заявив, що Британія і США ведуть переговори щодо можливості відключення Росії від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.

Боюся, що це може бути дійсно розгорнуто тільки за сприяння Сполучених Штатів. Ми ведемо переговори з цього приводу, – додав Джонсон.

Нагадаймо, що 17 січня Велика Британія  повідомила, що доставить Україні легке протитанкове озброєння для оборонних цілей на фоні повідомлень про те, що Росія нарощує військові сили на українському кордоні, сказав британський міністр оборони Бен Воллес, виступаючи в Палаті громад.

Україна має повне право захищати свої кордони, і новий пакет допомоги більше розширює її можливості, – пояснив міністр оборони це рішення.

Перша партія була відправлена в понеділок, сказав Воллес, хоча і не уточнив тип озброєння. За його словами, це оборонне озброєння з малим радіусом дії, воно не є стратегічним, і “не представляє загрози для Росії”.