Військовий експерт Олег Жданов вважає, що новий контрнаступ українських військових відрізнятиметься від операції на Харківському напрямку. Сам наступ триватиме не менше одного-двох місяців.

“Точно можу сказати, що повторити швидкість просування як у Харківській операції, напевно, буде дуже складно, тому що щільність військ досить велика. Тоді на території України було близько 120 тисяч (військових РФ – ред.) з урахуванням втрат. Навіть з урахуванням того, що північне угруповання російських військ було перекинуто на схід, то щільність військ тут була як мінімум рази в 4 нижче, ніж зараз. Тому таку швидкість повторити навряд чи вдасться, і на це розраховувати не варто. Але щось на подобу Харківської операції – маневреного глибокого прориву – я цілком очікую від наших військ”, – пояснив він під час ефіру на YouTube.

При цьому експерт не береться робити прогнози про те, на якій ділянці буде відбуватися контрнаступ ЗСУ.

“За часом я думаю, що контрнаступ може розтягнутися на кілька місяців. Місяць-два точно буде проходити контрнаступальна операція, тому що глибина проведення операції в середньому у нас буде становити близько 100 км. Це досить велика дистанція з урахуванням того, що в цих 100 км будуть осередки оборони противника, які вони сьогодні інтенсивно створюють в більш-менш великих населених пунктах на окупованій території”, – продовжив він.

Жданов зазначив, що головне – щоб в України вистачило сил і запасів для завершення контрнаступальної операції.

“Щоб ми не зупинилися на півдороги. А може, це посприяє каскадному обвалу оборони противника, і ворог буде бігти, кидаючи все, як це було в Харківській операції. Подивимося, як це буде виглядати. Зараз завдання – підготуватися до цього контрнаступу і добре закінчити оборонну операцію з завдання максимального ураження ворогові”, – резюмував Жданов.

Речник об’єднаного прес-центру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашковський 19 березня заявив, що на Запорізькому напрямку почали потроху розвиватися контрнаступальні дії українських військових. Наші захисники намагаються брати більш вигідні позиції.

“Це не можна назвати навіть серйозним боєзіткненням, але відбувся штурм однієї з російських позицій для того, щоб вирівняти лінію та зайняти більш вигідну позицію. Контрнаступальні дії розвиваються потроху. Ми намагаємось підходити і брати вигідні позиції. Ворог чинить спротив, але надовго його не вистачить. Попри ті окопи, які вони накопали, фортифікаційні споруди – це скоро їм не знадобиться”, – зазначив Дмитрашківський.

Військовий експерт Роман Світан вважає, що контрнаступальна операція може початися не раніше середини квітня. За його словами, “золотим періодом” для ЗСУ стане квітень – травень.

“Це якраз той час, коли підійдуть вже сухі і сонячні дні. Ну, Великдень ходить за місяцем разом із Землею і Сонцем, тут повітряні маси… Тобто якраз з середини квітня ми вже можемо починати рухатися”, – розповів військовий експерт, полковник запасу Роман Світан в інтерв’ю виданню “Гордон”.

При цьому він нагадав, що в Кремлі дуже люблять різні дати, тому українське командування може почекати з наступом до травня.

“Може бути ще наше командування прийме рішення подивитися, як будуть себе вести росіяни під 9 травня. У них же прив’язка до цих дат. Вони можуть зібрати якийсь кулак де-небудь в одному місці – і якось до 9 травня захопити, припустимо, черговий сільський сортир де-небудь на Донбасі і показати якусь перемогу”, – зазначив експерт.

Водночас він вважає, що потрібно буде йти в контрнаступ, якщо буде гарна погода.

“Хоча якщо буде гарна погода, нема чого чекати – треба починати десь з середини квітня рухатися. Буде десь такий, золотий, місяць – [як] у будь-якої наступаючої армії: коли вона викладається повністю і виконує певний кидок, наступальні дії, прорив фронту. Ось цей місяць у нас буде”, – пояснив Світан.

Також експерт вважає, що “золотим періодом” для ЗСУ стане квітень – травень.

“Може бути, початок червня, коли буде виконаний реальний кидок у бік Азовського узбережжя або Криму одночасно. І далі вже другий період: знову накопичення до наступного кидка”, – підсумував полковник запасу.