Сьогодні під час слухань, Російська Федерація намагалася довести, що інцидент у Керченській протоці стосувався “військової діяльності”. Однак, українські дипломати та іноземні юристи вщент розбили нісенітниці російської сторони.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у своєму блозі описав ситуацію так:

“Цього тижня в Гаазі Україна перешкодила планам Росії зірвати розгляд Арбітражним трибуналом справи України проти РФ щодо порушення імунітету українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів внаслідок їхнього захоплення і затримання 25 листопада 2018 року.

Багато років Росія всіляко демонструє зухвалість та зневагу до міжнародного права. В основі цієї політики лежить уявлення про тотальну, гарантовану безкарність. Притягуючи Росію до міжнародно-правової відповідальності, Україна руйнує це глибоко помилкове уявлення російського керівництва.

Притягнення РФ до відповідальності за її злочини в міжнародних судах входить до переліку ключових цілей нещодавно ухваленої Стратегії зовнішньополітичної діяльності України.

Російська самовпевненість може приносити лише короткострокові, “Піррові” перемоги. Довгостроково переможе Україна. Міжнародне правосуддя нешвидке, але невідворотне. Ми працюємо над тим, щоб його лещата невпинно крутилися”.