Президент США Дональд Трамп не привітався з українським лідером Петром Порошенком перед парадом у Парижі в честь 100-річчя закінчення Першої світової війни.

На кадрах видно, що лідер Білого дому з дружиною Меланією вітається на заході із  зарубіжними лідерами. Він потиснув руку президенту Франції Емманюелю Макрону і привітав канцлера Німеччини Ангелу Меркель. 

Відео опублікував телеграм-канал LIFE SHOT.

За спиною Трампа стояв і Порошенко, однак його американський лідер залишив без уваги, хоча президенти були на досить близькій відстані.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Як  відомо до столиці Франції на святкування прибув і президент РФ Володимир Путін. Перед початком військового параду російський лідер і Дональд Трамп таки потиснули руки.

Додмо, що у рамках візиту  украънський президент проведе низку двосторонніх зустрічей з лідерами країн світу.

Також Порошенко братиме участь у круглому столі "Як зробити більш ефективним мультилатералізм для вирішення міжнародних проблем?".

За джерелами УП в дипломатичних колах, в рамках візиту Порошенко не планує зустрічатися з президентом Росії Володимиром Путіним.

Зокрема, вони можуть бути присутні на спільних заходах, проте зустрічей не буде.

Водночас, зустріч 11 листопада в Парижі лідерів чотирьох держав, які складають "нормандську четвірку", може бути зовсім не випадковою.

На думку голови правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимира Фесенко, 11 листопада можуть пройти переговори "нормандської четвірки" з ініціативи канцлера Німеччини Ангели Меркель, у якої, судячи з усього, є якийсь "план" по вирішенню ситуації на Донбасі.

Як вважає Фесенко, німецький канцлер має намір підключити Трампа до вирішення російсько-української кризи.

"Канцлер Німеччини хоче проговорити тему миротворців в "нормандської четвірці", а також з Трампом. Меркель, можливо, має намір до завершення свого терміну на посаді канцлера досягти помітного прогресу у врегулюванні конфлікту на Донбасі. Вона хоче піти з великої політики, маючи конкретні результати – по Мінським угодам і миротворцям. Меркель хоче домогтися здійснення свого плану по Донбасу. Вона багато вклала і в Мінські угоди, і в "нормандський формат", і не збирається кидати на півдорозі", – переконаний Фесенко.

За інформацією експерта, у Меркель є повноцінний план по миротворцям з компромісними ідеями, який, судячи з усього, було обговорено і з Путіним під час візиту в Москву, і з Порошенком – під час її недавнього візиту до Києва.