Росія розраховує завершити війну в Україні до 2025 року. Досягнути цілей “за два-три дні”, як відомо, загарбникам не вдалося. Як повідомляють пропагандистські ЗМІ, на засіданні колегії російських генералів 26 вересня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що “намічені цілі будуть досягнуті до 2025 року”.

“Продовжуємо нарощувати бойову міць Збройних сил, у тому числі за рахунок постачання сучасного озброєння та вдосконалення підготовки військ з урахуванням досвіду “спеціальної військової операції”. Послідовна реалізація заходів плану діяльності до 2025 дозволить досягти намічених цілей”, — сказав Шойгу на колегії Міноборони РФ у вівторок, 26 вересня.

Варто підкреслити, що найімовірніше, що війна в Україні не закінчиться цього року і триватиме далі. У цьому певні захід та США. Втім, українські офіційні особи дещо оптимістичніші та припускають, що наша перемога буде раніше 2024 року.

Військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко впевнений, що повномасштабна війна в Україні не закінчиться до кінця 2023 року. За його словами, 2024-го наші військові можуть перейти до звільнення тимчасово окупованого росіянами півострова Крим. Однак, Коваленко невпевнений, що саме цим війна закінчиться.

“Я вважаю, що в 2024 році війна ще буде продовжуватися. Тому треба, щоб морально, психологічно люди були до цього готові. На це треба дивитися як воно є: раціонально та логічно”, – каже він.

Коваленко вважає, що сценарії завершення війни в Україні очевидні вже зараз. Це, насамперед, звільнення материкового півдня України, тобто Запорізької області та лівобережної Херсонщини. Після цього розпочнеться процес звільнення Криму.

“Скільки це займе часу – це вже інше питання. Найскладнішим етапом буде саме звільнення Донецької та Луганської областей. І мені здається, що саме звільнення Криму відбудеться набагато раніше, ніж буде звільнено Донецьку та Луганську області”, – припускає Коваленко.

Він пояснює, що Донецька та Луганська області мають спільний кордон з Росією, тому там є постійна логістика. Навіть якщо Збройні сили України зможуть обрізати її, також існує проблема з лінією оборони. Там буде дуже важко українським військовим, адже вона будувалася окупантами ще з 2014 року.

Коваленко зазначає, що ситуація на фронті може докорінно змінитися будь-якої миті. За його словами, Україна може мати якусь досить потужну перевагу над ворогом. Так само ситуація може змінитися не на нашу користь.

“Я не бачу якихось передумов, щоб ситуація змінилася саме не на нашу користь. І з цього роблю висновки, що будь-які прогнози, зокрема мої, вони не є фундаментальними. В них немає основи, бо зона бойових дій, і це вже доведено цими 1,5 роками активних бойових дій під час повномасштабного вторгнення, все може змінюватись непередбачувано, будь-якої миті. Тому є ось такі вірогідності, що сценарії навіть будуть різні. Але, на мій погляд, материковий південь, тимчасового окупований півострів Крим, Донеччина та Луганщина – ось етапи закінчення війни та звільнення наших територій”, – додає Коваленко.

Він припускає, що зараз Україна умовно перебуває посередині війни. За словами Коваленка, вона триватиме ще мінімум півтора року – це оптимістичний сценарій.

“Але ця стадія зараз – це продовження звільнення наших територій, але буде і стадія “після війни”. Росія так чи інакше не буде залишати своїх планів по захопленню України і реваншизм свій буде намагатися продовжувати і далі”, – каже він.

Крім того, військовий експерт Роман Світан вважає, що єдиний сценарій завершення війни – це знищення російської армії на території України, вихід на державні кордони та розвал російської імперії після цього.

Також, військовий експерт вважає, що ЗСУ зможуть знищити російську армію на території України і вийти на державні кордони до осені 2024 року, якщо ми швидко отримаємо авіацію та зброю.

“Якщо авіація приходить на початку наступного року, то до осені ми зможемо знищити російську армію і вийти на державний кордон. Все саме від цього залежить. Після отримання авіації протягом трьох-чотирьох місяців російська армія буде розбита”, – каже Світан.

Він додає, що після розгрому російської армії та початку децентралізації влади вже в самій Росії, їм буде “не до ракет”. Тобто терор українських цивільних припиниться.