Протягом 12 – 13 травня Луганськ накрила потужна “бавовна”. Нині дуже важливо витримати інформаційну тишу.

Однак колишній голова Луганської ОВА зауважив, що потрапили туди, куди просив наш президент. В окупантів стоїть величезний гвалт. Про це він повідомив українському виданню.

Як підкреслив Гайдай, ця “бавовна” чітко показала, що усі російські наративи про “8 років бомбили Донбас” – це все брехня. Люди дуже щиро дивуються вибухам.

А що ж таке? Як це нас бомблять? Шановні або нешановні, за 8 років ви ж звикли. Нас другий рік бомблять, і не дивуємось прильотам. Ми чітко робимо ті речі, які необхідні під час повітряної тривоги,
– наголошує ексголова Луганської ОВА. До речі, продовжив він, – цивільним варто найближчим часом не триматися біля військових обєктів. “Вони знають, де вони розташовані – і казарми, і склади. Тому що ця “бавовна” буде ходити по Луганську ще не один день”, – підсумував Гайдай.

Зауважимо: У тимчасово окупованому Луганську 12 травня пролунали вибухи. Прилетіло у нафтосховище та базу техніки.

Військовий аналітик Олексій Гетьман припустив, що вибухи могли спричинити ракети Storm Shadow, які Україні передала Велика Британія. За його словами, щось інше туди не долітає.

Зранку 13 травня місцеві мешканці також чули звуки вибухів. Влучило в будівлю “Луганської академії внутрішніх справ”.

У свою чергу терорист Ігор Стрєлков-Гіркін у паніці через удари далекобійними ракетами Storm Shadow по Луганську.

Красномовна реакція Гіркіна з’явилася у його Telegram-каналі. Спочатку він поділився новиною про те, що вчорашню “бавовну” в Луганську влаштували далекобійні ракет Storm Shadow.

Прогноз терориста на майбутнє не дуже опимістичний для росіян. На його переконання, українці застосовуватимуь тепер все озброєння, яке накопичили у своєму арсеналі.

“Ростов на черзі. І не тільки Ростов”, – коротко прокоментував Гіркін.

Тож тепер росіянам потрібно значно посилити свою ППО – збільшити кількість пускових установок, радарів тощо.

І це не гарантуватиме 100% захисту від цих ракет. Таку думку озвучив військовий експерт Андрій Харук.

Так, Storm Shadow повільна, вона дозвукова. Та при цьому вона летить на низькій висоті – кілька десятків метрів над землею. До того ж має характерну форму фюзеляжу, яка зменшує ймовірність її виявлення радаром. Ця ракета становить потенційну загрозу для росіян.

Логістика ворога під великою загрозою

Як пояснив військовий експерт, ця ракета створена для ураження стаціонарних захищених цілей – командних пунктів, складів боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів, мостів.

Уявіть, як 4 – 5 Storm Shsdow влучають у Керчинський міст. Зрозуміло, це одразу підриває всю логістику росіян на Кримському напрямку,
– зазначає Харук.

Якщо поява HIMARS змусила росіян перемістити склади на віддаль понад 90 кілометрів від лінії фронту, то поява Storm Shadow змусить перемістити взагалі на територію Росії. Уся окупована територія вражається цими ракетами.

Безумовно, Storm Shadow можуть гарно відпрацювати по Кримському мосту. Втім, акцентує Харук, є маса інших “смачних” цілей, до прикладу, залізнична вузлова станція, удар по якій може порушити логістику ворога на певній ділянці фронту.

“Російська логістика будується на залізничному транспорті, на відміну від натовської, де в основі автомобільні шляхи”, – підсумував Андрій Харук.