З початку повномасштабної війни, за майже 21 місяць тому Силами оборони України було успішно нейтралізовано 10-15% складу Чорноморського флоту Російської Федерації. Частина цих ворожих кораблів була остаточно знищена, а інша зазнала значних пошкоджень.

Таку оцінку надав колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ капітан 1 рангу запасу Костянтин Риженко в ефірі телемарафону.

За його словами, найсерйознішою втратою з погляду якісного зниження потенціалу країни-агресора є потоплення крейсера «Москва».

Також суттєво похитнулася «міць» ЧФ РФ через знищення великого десантного корабля «Саратов». Фактично ніяких перспектив не має і серйозно уражений російський підводний човен «Ростов-на-Дону».

Крім цього, захисники України істотно пошкодили два десантні кораблі ЧФ РФ – «Оленегорский горняк» і «Мінськ», які росіяни намагаються реанімувати в тимчасово окупованому Севастополі.

«Там з ними намагаються щось зробити. Якщо щось і вийде, то не дуже скоро. Тому можна сказати, що десь 10-15% кораблів і катерів Чорноморського флоту зараз знищено або пошкоджено», – оцінив Риженко.

Водночас Костянтин Риженко наголосив, що флот країни-агресора РФ в Чорному морі продовжує виконувати своє небезпечне для нас завдання. Тобто ворожі кораблі й надалі виходять в акваторію завдавати ракетних ударів по Україні.

Експерт зазначив, що, попри тривалу паузу в застосуванні окупантами крилатих ракет «Калібр», вони, ймовірно, відновлять цю практику з настанням холодів. Востаннє ЗС РФ масовано запускали з кораблів «Калібри» в серпні.