Українським військовим вдалося місцями прорвати першу лінію оборони російських військ на півдні.

Про це розповів координатор групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець.

“На трьох напрямках – на Василівському, Токмацькому та Бердянському – передові підрозділи Збройних сил України проводять наступальні дії. Темпи і розмах наступу поки мінімальний. Противник зараз намагається втримати смугу забезпечення і місцями першу лінію оборони”, – сказав він.

Машовець зазначив, що нашим бійцям вже вдалося місцями пройти першу лінію оборони. При цьому він зауважив, що не можна плутати першу лінію оборони та головну.

“Якщо українські війська прорвуть головну лінію оборони, то, звісно, що темпи та розмах їхнього наступу можуть збільшитись, причому різко й “раптово” – це очевидно. Але противник у цьому сенсі створив у південній операційній зоні ешелоновану та підготовлену оборону”, – сказав він рбк.

Військовий експерт зауважив, що не можна впевнено стверджувати, якої оборона якості та щільності, адже українські захисники ще до неї не дійшли. При цьому він вважає можливим, що в окупантів є лише перша лінія, але за нею решта “ліній” існують лише на папері заради звітності.

Проте Машовець зазначив, що в оцінці можливостей Сил оборони варто виходити з того, що у росіян головна лінія оборони обладнана усіма необхідними елементами: мінно-вибуховими загородженнями, фортифікаційними спорудами, укріпленими позиціями для піхоти та захищеними вогневими позиціями для засобів ураження.