РФ намагається отримати наземний коридор від захопленого проросійськими бойовиками Донбасу в окупований Крим, захопивши Маріуполь і Бердянськ.

Москва намагається отримати наземний коридор з окупованого Донбасу в окупований Крим, захопивши Маріуполь і Бердянськ.  Якщо деякі політики не перестануть фліртувати і танцювати з Путіним, то ніхто не повинен виключати загрозу, що масштаби російської агресії будуть рости, – цитує прес-служба глави держави заяву президента України Петра Порошенка в інтерв'ю німецькому Funke Media Group.

При цьому Порошенко підкреслив, що "по суті, саме в Україні зараз вирішується майбутнє вільного світу".

На відміну від російського провокаційної поведінки і підбурювання до ще більш драматичних подій, Україна завжди виступала за політико-дипломатичні засоби врегулювання конфлікту, – зазначив він.

 Крім того президент нагадав, що вимоги України обговорюються вже довгий час, і всі вони добре відомі.

 Кілька років ми разом з Німеччиною і Францією в Нормандські форматі наполягаємо на тому, щоб Росія забезпечила безпеку.  Вона повинна виконати Мінські угоди, – заявив Порошенко.

Окрім того,  Порошенко закликав українців "тримати порох сухим". Таким повідомленням він у неділю, 2 грудня, супроводжував опубліковане на своїй сторінці в Facebook відео навчань бійців ВСУ, на яких був присутній особисто.

"Ми повинні тримати порох сухим і в будь-який момент бути готовими дати відсіч агресору", – зазначив Порошенко.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Президент також заявив, що ворог "повинен заплатити високу ціну" за безвідповідальне рішення вторгнутися на українську територію.

Крім цього Порошенко розповів, що після захоплення російськими військовими українських моряків з катерів "Бердянськ" і "Нікополь" і буксира "Яни Капу" він запитував телефонну розмову з президентом РФ Путіним. Однак, до цього часу не отримав на даний запит відповіді.

"На жаль, до цих пір Путін не відповів на мій запит на пряму телефонну розмову в будь-якому форматі – в двосторонньому, в нормандському, за участю американських партнерів і т.д.