Російські сили в Бахмуті, можливо, наближаються до кульмінації, як у Херсоні у серпні. 

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). 

Бойові втрати окупантів, ймовірно, змушують РФ у районі Бахмута використовувати десантні групи.  

27 грудня речник Східного угруповання Збройних Сил України полковник Сергій Череватий повідомив, що російські війська в районі Бахмута більше не діють у вигляді ротно-батальйонних тактичних груп, а діють меншими групами по десять-п’ятнадцять військовослужбовців (загонами). 

“Російські війська так само деградували від ротних і батальйонних тактичних груп до окремих груп розміром у загін, як російські підрозділи в Херсонській області…. у серпні 2022 року”, – йдеться у звіті. 

Тоді ISW оцінила, що це вказувало на кульмінацію російського наступу у регіоні, оскільки російські сухопутні сили були настільки деградовані, що більше не могли керувати підрозділами в ешелонах, достатніх для досягнення значних успіхів. 

Темпи просування російських збройних сил у районі Бахмута останнім часом уповільнилися через дефіцит особового складу та боєприпасів, що, ймовірно, завадить їм підтримувати високі темпи наступальних операцій у цьому районі в найближчому майбутньому. 

“Використання російськими військовими загонів, ймовірно, є результатом тривалої війни на виснаження і вказує на деградацію більших доктринальних формувань вищих за рівень взводу”, – додали дослідники. 

Швидкість наступу росіян у районі Бахмута, ймовірно, знизиться, якщо російські війська взагалі продовжать наступ. Умовою продовження наступу є прибуття нових підкріплень та боєприпасів. 
 
Також повідомлялося, що 19 грудня росіяни втратили декілька позицій на південь від Бахмута. 

Російський воєнкор 18 грудня визнав, що українським силам вдалося вибити російські війська з невказаних позицій, за які вони воювали “всю осінь”. 

А оперативне угруповання Об’єднаних сил України повідомило, що українські війська за добу відкидають п’ять-сім російських диверсійно-розвідувальних груп поблизу Бахмута. 

Водночас експерти вважають, що спроби росії захопити Бахмут набули не лише стратегічного, а й психологічного значення. Поразка дозволила б українським військам відступити на більш захищені позиції, але означала б пропагандистську перемогу москви. 

Бахмут залишається одним із небагатьох районів, де російські війська намагаються наступати. Але останні місяці принесли лише мінімальні успіхи та призвели до дуже великих втрат. 

Бахмут політично важливий для трьох ключових гравців у росії. Захоплення Бахмута дозволило б володимиру путіну заявити, що росія реалізує свої плани щодо захоплення Донбасу. Для Євгена Пригожина, чиї «вагнерівці» ведуть більшу частину бойових дій, це допомогло б підтвердити його заяви про те, що він керує найкращою бойовою силою країни. Сергію Суровікіну це допомогло б виправдати виведення військ із Херсона. 

За словами наукового співробітника Національного інституту стратегічних досліджень Миколи Бєлєскова, увага росії до Бахмута показує, що військові цілі диктуються політичними міркуваннями. 
 
Тож стає зрозумілим лиш одне, усі ці тижні оборони українських захисників не були марними і у найближчий час росіяни будуть просто змушені відступити, адже навіть попри великі ресурси для закидування східного напрямку “гарматним м’ясом”, досягти бодай якогось результату там для них просто неможливо. Це буде черговою дуже болючою поразкою для РФ, яка остаточно доб’є так званий образ “Другої армії світу”. В свою чергу українські воїни вкотре доводять свою міць не лише на теренах держави, а й усього цивілізованого світу, що однозначно сприятиме більшій кількості військової допомоги від західних партнерів.