Центри впливу в партії «Народний фронт», перш за все, глава партії Арсеній Яценюк і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков продовжують обговорювати з лідером «Батьківщини» Юлією Тимошенко деталі можливого передвиборчого союзу.

Про це йдеться з посиланням на джерела у фракції НФ і в оточенні Юлії Тимошенко.

«Переговори йдуть з усіма групами впливу, крім Турчинова» – зазначив співрозмовник в оточенні Тимошенко, повідомляє «Страна»

Нагадаємо, в Народному Фронті існує кілька неформальних груп, що орієнтуються у своїй діяльності на екс-прем'єр-міністра і партійного «керманича» Яценюка, главу МВС Авакова, спікера Андрія Парубія та секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександра Турчинова. Деякі журналісти бачать у фракції НФ також групу колись головного спонсора політсили, екс-депутата і близького друга Яценюка Миколи Мартиненка, який склав депутатські повноваження після скандалу зі звинуваченнями Національного антикорупційного бюро проти нього.

Відсутність відносин з колись найближчим соратником Турчиновим – наслідок гучного політичного «розлучення» Тимошенко з ним (втім, і іншими нинішніми лідерами «Народного фронту») перед виборами в Раду 2014 року, після якого і виник НФ. І якщо розбіжності з Яценюком і Аваковим були забуті, то Турчинов, як каже джерело в «Батьківщині», до сих пір «не простили».

 
Навряд чи це його турбує, адже секретар РНБО сильно зблизився з президентом, і навіть на засідання фракції своєї партії він вже не ходить – на відміну від Яценюка і Авакова, які рідко їх пропускають.

Домовленості між Тимошенко і главою МВС в політичних колах вважають вирішеним питанням. За однією з версій, що потрапила вже в пресу, в обмін на захист результату лідера «Батьківщини» на виборах Аваков зберігає портфель міністра, а НФ – місця в майбутньому виборчому списку її політичної сили. Посередником нібито виступає Яценюк. Також, за чутками, обидві сторони домовляються про зміни до Конституції для переходу України до парламентської форми правління (правда, чим ближче вибори, тим більше в політичних колах сумніви, що Тимошенко в разі своєї перемоги погодиться урізати власні повноваження).

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Однак Тимошенко і Аваков ніяк не показують, що вступили в угоду. Непрямим доказом її наявності дехто вважає заяву міністра, що на президентських виборах МВС не буде покривати схеми зі скупки голосів виборців і підтасовування результатів. Наміри нечесно грати приписують саме влади, а не опозиції. Тобто слова Авакова – на руку Тимошенко, яка за всіма соціологічними опитуваннями серйозно випереджає президента Петра Порошенка, втім, він ще не оголосив про участь.

Співрозмовник видання, близький до керівництва НФ, підозрює, що домовленості Тимошенко з главою МВС тільки попередні.

"Аваков вважає, що домовився з лідером" Батьківщини ". Але, думаю, щоб угода відбулася, йому треба показати результат на виборах. А він буде це робити? Якщо так, чи вийде у нього ефективно розкрити "сітки" для виборців на місцях? За результатом буде і нагорода ", – вважає джерело.