Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в інтерв’ю “Радіо Свобода” розповів, що запропонував ввести штрафи для чиновників, які порушують закон про забезпечення функціонування української мови як державної.

“Я думаю, що ми маємо говорити про “лагідну українізацію”, ставлячи собі на меті, щоб якомога більша кількість населення, у тому числі й у Харківській, і в Одеській областях володіла вишуканою, невимушеною українською мовою”, – зазначив він.

За словами Ткаченка, для реалізації цієї мети Мінкульт запустив платформу з вивчення української мови, проводить промоакції.

“Зараз на затвердженні в Кабміні знаходиться державна програма промоції української мови, в якій передбачений цілий ряд заходів, які ми маємо зробити впродовж наступних двох-трьох років, у тому числі і з КРІ, яка кількість населення має спілкуватися більше українською мовою”, – додав міністр.

За його словами, чиновники мають бути прикладом виконання вимог мовного закону.

“У цьому законі про українську мову є штрафи, з приводу яких точиться дискусія, чи можна накладати штрафи на сервіс, на публічний сервіс – у магазинах, кафе. Я запропонував і маю прихильників у Верховній Раді, “слуг”, які кажуть: “Давайте спочатку започаткуємо штрафи для чиновників, для депутатів усіх рівнів, для депутатів Верховної Ради, для міністрів, “губернаторів”, усіх інших чиновників”. Я думаю, що населення це сприйме дуже добре. Тому що якщо всі ті, хто ухвалює закони, покажуть приклад, тоді вже можна переходити до якихось історій, пов’язаних зі штрафами у місцях побутового обслуговування. Я не проти. І у побуті мені приємно, коли я тепер дзвоню замовити якусь їжу у ресторан, мені завжди відповідають українською мовою. Це приємно”, – додав він.