Недавній удар рф по Павлограду може стати причиною екологічної катастрофи у п’яти областях, адже спричинив потужний вибух на хімічному підприємстві, де зберігається ракетне паливо.

Про це пишуть аналітики OSINT-проєкту GeoConfirmed.

Аналітики GeoConfirmed стверджують, що спричинений російським обстрілом вибух на підприємстві це «дуже погані новини».

«На сьогодні на полігоні зберігається понад 1,8 тисячі тонн простроченого твердого ракетного палива. Минуло 20 років з дня закінчення терміну», – зазначають у джерелі.

Аналітики посилаються на статтю української служби BBC за січень 20 року, у якому йшлося про те, що вибух на цьому заводі може призвести до екологічного лиха не лише на Дніпропетровщині, а й ще у чотирьох областях.

Експерти закликають провести розслідування цього інциденту та наголошують, що росіяни, ймовірно, знали про можливі ризики і це може бути черговим воєнним злочином російської окупаційної армії.

Варто зазначити, коли ми говоримо про екологічну шкоду, яку постійно наносить росія внаслідок ударів по Україні, то маємо чітко дати зрозуміти росіянам: за все доведеться платити. За мінування територій, за удари по об‘єктах, так само, як і за вбивства людей та викрадення дітей. Про це зазначили в ОП.

«Зараз вже рахунок пішов на кілька поколінь. Він загадковим чином не обнулиться, навпаки – примножиться. Платитимуть ще ненароджені майбутні покоління і в них ніхто не питатиме хочуть вони цього, чи ні.  Більше того, ці покоління матимуть серйозну проблему, бо в історію увійдуть нащадками російських терористів, які здійснювали геноцид українського народу.  І сховатися від цього не вийде в жодній країні світу», – заявили там.