Російські аеродроми давно стали бажаною мішенню для української авіації. ЗСУ знищували там як тактичні, так і стратегічні борти і ці операції мали величезний успіх. Усього було знищено 347 літаків. Проте сталась подія, яка пришвидшить перетворення російських військових літаків разом із базами у попіл, адже зовсім скоро в Україну прибудуть F-16. Дві групи українських пілотів вже безпосередньо відточують свої навички на сучасних винищувачах.

Про це сказав речник Повітряних сил Збройних сил України Ілля Євлаш в ефірі телемарафону.

«Декілька наших груп проходять навчання в різних країнах так званої «Повітряної коаліції». Це різні країни, серед яких США, Данія, Франція та інші. Зараз дві передові групи знаходяться у Данії та США. Там вони вже безпосередньо відточують свої навички на літаках F-16″, — зазначив він.

За словами Євлаша, ще одна група, продовжуючи навчання, зараз перемістилася з Великої Британії до Франції.

«Вони вже літають — освоюють легкомоторні літаки», — уточнив він.

Інша група, за його інформацією, проходить навчання з наземної підготовки в Англії.

«Там вивчає мову, бо це є одним з пріоритетних напрямків. Оскільки користування літаками F-16 потребує належного знання англійської мови», — зауважив Євлаш.

Також він додав, що окрім пілотів, триває підготовка технічніших фахівців, в тому числі інженерів для обслуговування F-16. Після повернення в Україну вони навчатимуть своїх колег тут.

Експерт з авіації Роман Світан вважає, що в Україні не буде проблем з прийняттям цих сучасних винищувачів. Свого часу в Україні були тисячі літаків. Це означає, що аеродроми можуть забезпечити виконання бойових завдань не однієї сотні літаків, тому Україна буде здатна зробити навіть масовий авіаналіт на ворога.

«І в розсередженому режимі включно. Тобто десь ескадрилья, а саме 12 літаків, на одному аеродромі, а далі в режимі випадкових чисел переміщення між оперативними аеродромами», – сказав Світан.