Нещодавні вибухи на складах боєприпасів у Балаклії, через які загинули троє військовослужбовців, стали результатом службової халатності. За неї відповідатимуть конкретні посадові особи.

Розслідування цієї трагедії, що сталася в Балаклії, триває. Про це повідомив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних сил України генерал–лейтенант Руслан Хомчак.

“Це був перший випадок у Збройних силах, коли під час інциденту на складах боєприпасів загинули військові сапери. Хочу висловити співчуття родинам людей, які втратили життя”, – сказав він.

Хомчак запевнив, що останні події в Балаклії не мають нічого спільного із підривами військових арсеналів, які сталися у попередні роки.

Начальник Генштабу нагадав, що брав участь у розслідуванні по всіх тих арсеналах як головний інспектор Збройних Сил.

Тут був випадок халатності тих, хто мав контролювати та організовувати цю роботу. Тому, коли завершиться розслідування, гарантую, багато хто позбудеться своїх посад, а можливо, й піде зі Збройних сил за те, що вони це допустили,– наголосив Хомчак.

Він також додав, що “нікому не буде вибачати таких випадків, тому що безкарність породжує лише більший безлад і небезпеку”.

До слова, наразі Територія військового арсеналу в місті Балаклії Харківської області є безпечною.

Ситуація не становить загрози для місцевих мешканців, про це сказав журналістам командувач Сил логістики генерал-лейтенант Олег Вишнівський.

Він також додав, що після подій 2017 року територія арсеналу очищена майже на 60 відсотків. Усі інші боєприпаси вивезли або склали в захищене бетонне сховище. На відкритих майданчиках боєприпаси не зберігаються.

“Протягом ночі визначений склад пожежного наряду здійснював патрулювання технічної території. Загорянь і задимлень не спостерігалося. Тому нині військовий арсенал є безпечним щодо вибухо-пожежної безпеки,− наголосив Вишнівський.