У ніч з 1 на 2 жовтня ворог атакував Україну із східного напрямку дронами-камікадзе «Shahed-136».

12 із 13-ти баражуючих боєприпасів знищено протиповітряною обороною у східних та центральних областях держави. Шість БпЛА збито зенітними ракетними підрозділами, авіацією та мобільними вогневими групами повітряного командування “Схід”. Ще шість – у зоні відповідальності повітряного командування “Центр”, із залученням винищувальної авіації, підрозділів зенітних ракетних військ, а також мобільних вогневих груп Сухопутних військ та Сил територіальної оборони України.

Зазначимо, що російські окупанти стали менше використовувати іранські дрони-камікадзе Shahed-136. Про це під час брифінгу повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

“Можливо, частину ще не довезли. Іншу – ще не скрутили, не привели до бойового порядку та не підвезли до місць запуску. Можливо, зрештою вони заощаджують, щоб завдати більш масованих ударів. Можливо, впливають погодні умови на їхнє використання”, – зазначив він.

Ігнат сказав, що Україна продовжує переговори із західними партнерами щодо постачання різних типів озброєнь для знищення БПЛА.

“Коли буде прийнято рішення, і вони стануть на озброєння, то про це буде повідомлено”, – додав він.